Lietuvoje

2016.04.08 11:35

Kodėl vieni žmonės nuo nusikaltėlių nukenčia dažniau nei kiti?

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2016.04.08 11:35

Penktadienį Vilniuje rengiama Lietuvos kriminologų asociacijos konferencija „Nusikaltimų prevencija Lietuvoje: kai mokslas susitinka su praktika“. Kaip netapti nusikaltimo auka? Ar valstybė gali nulemti kriminalinės statistikos pokyčius? Kas galėtų pažaboti korupciją? Šios ir daugelis kitų aktualių temų gvildenamos konferencijoje. 

Kalbėdamas apie politikų rūpestį nusikaltimų prevencija, teisininkas ir kriminologas dr. Gintautas Sakalauskas pažymi, kad prevencijos temomis dažnai manipuliuojama, nesistengiant įsigilinti į problemą.

„Dažnai tai būna frazės, kurios neturi turinio ­– „Kova su korupcija“, „Kova su smurtu“ ir panašiai. <...> Manau, kad prieš rinkimus partijos kažkokią nusikalstamo elgesio temą aptars. Kitas lygmuo – kasdienis politikavimas, kai vis pareikalaujama kokios nors griežtesnės bausmės ar priemonių“, –  sako kriminologas.

„Nusikalstamas elgesys yra sudėtinga problema. Ji nėra išsprendžiama paprastai. Ir jeigu žmonės siūlo greitus ir paprastus sprendimus tokiems sudėtingiems dalykams, tai arba jie meluoja, arba nelabai supranta, apie ką kalba“, – mano G. Sakalauskas.

Kriminologas, viktimologas dr. Alfredas Kiškis, paklaustas, kodėl vieni žmonės nuo nusikaltėlių nukenčia dažniau nei kiti, teigia, kad tą dažniausiai nulemia žmonių elgesys, turtinė padėtis, tai, kaip jie saugo turtą, yra jauno ar senyvo amžiaus.

„Įdomus dalykas yra tai, kad jeigu žmogus patiria nusikalstamą veiką, tai tikimybė, kad jis vėl tą patirs, padidėja“, – pažymi ekspertas.

Plačiau apie tai – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“.

Gaisras Kaune
9
2021.05.07 11:55

Milžiniškas gaisras Kaune užgesintas: užsiliepsnojo metalo atliekos, didelis dūmų kamuolys buvo matomas iš toli

užterštas vanduo galimai tekėjo į Nemuną; atnaujinta 19.00
9
Saulius Skvernelis
2021.05.07 09:27

Skvernelis: rengiamas partnerystės įstatymas iš esmės įteisintų vienalyčių santuoką

palaiko „Šeimos maršo“ idėją; atnaujinta 17.18
Ingrida Šimonytė
Klaipėdos ritmas 23