Lietuvoje

2016.04.08 10:50

Per Seimo rinkimų kampaniją – jokių saldainių rinkėjams

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2016.04.08 10:50

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininko pavaduotoja Laura Matijošaitytė pabrėžė, kad šiemet per Seimo rinkimų politinę kampaniją draudžiama rinkėjams dovanoti mažareikšmius daiktus, priešingai nei buvo per savivaldos ar Europos Parlamento rinkimus.

Oficiali rinkiminė kampanija prasideda likus pusei metų iki rinkimų. Ketvirtadienį šalies prezidentė paskelbė, kad būsimi Seimo rinkimai vyks spalio 9 d., tad politinė kampanija prasideda jau būsimą šeštadienį. Rinkiminė kampanija baigsis 100 dienų po rinkimų.

Norintiems savarankiškai agituoti už kurią nors politinę jėgą, reikia užsiregistruoti savarankiškų politinės rinkimų kampanijos dalyvių sąraše, kurį VRK skelbia savo internetiniame tinklapyje.

„Svarbiausia, kad įsiregistravus savarankišku politinės kampanijos dalyviu galima dalyvauti rinkimuose, kelti kandidatą arba išsikelti save pačiam. Taip pat tokiu būdu užsiregistravę piliečiai gali gauti aukas, įgyti kitų turtinių teisių“, – privalumus vardijo VRK atstovė.

L. Matijošaitytė pabrėžė, kad visiems agituojantiems už kurią nors politinę jėgą ar kandidatą, galioja tie patys įkainiai, kurie jau yra nustatyti.

Apie galimai nepažymėtą politinę reklamą, kuri laikytina paslėpta, raginama informuoti VRK. Ji atliks tyrimą, įvertins, ar buvo įvykdytas įstatymo pažeidimas ir taikys atsakomybę. Bauda gali siekti iki 1500 eurų. Tuo tarpu už rinkėjų papirkinėjimą gresia ir baudžiamoji atsakomybė, susijusi su laisvės atėmimu.

Išsamiau apie politinę kampaniją, kuri prasideda šeštadienį – LRT TELEVIZJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.