Lietuvoje

2021.01.26 06:52

Pamatykite: kaip atrodo rytas sostinėje po snygio

krituliai tęsis – smarkus snygis kels pūgas, kelininkai įspėja vairuotojus
LRT RADIJAS, LRT.lt2021.01.26 06:52

Lietuvą užklupęs stiprus snygis antradienį ir toliau tęsis, kai kur numatomos ir pūgos, LRT RADIJUI sako Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) sinoptikė Margarita Kirkliauskaitė.

Naktį pietų ir rytų Lietuvoje daug kur snigo smarkiai, sniego danga ten padidėjo 5–13 cm. Rytiniame pakraštyje krito šlapesnis sniegas, besimaišantis su šlapdriba, tad sniego danga patęžusi, o pajūryje negausiai lynojo.

Pasak sinoptikės, antradienį krituliai tęsis. Temperatūra nenutols nuo 0 laipsnių. Stiprės vėjas, jo gūsiai daug kur sieks 15–18 m/s, smarkus snygis kels pūgas, pustymą, vietomis mažins matomumą. Smarkiai snigs visur, išskyrus pajūrį ir Vakarų Žemaitiją. Valomi keliai bus greitai užpustomi, tad situacija bus išties sudėtinga, įspėja sinoptikė.

Trečiadienio naktį bus kiek vėsiau – nuo 3 laipsnių šalčio iki 1 šilumos. Naktį situacija pamažu švelnės, nors iki vidurnakčio vidurio, pietų ir rytų Lietuvoje siautės pūgos, vis dar snigs smarkiai. Šalies pietuose vėjas antroje nakties pusėje rims, o pajūryje kaip tik taps gūsingesnis ir sieks 18-19 m/s. Tačiau krituliai pajūryje ir vakarų Žemaitijoje mišrūs, tad pūgų ten nenumatoma. Dieną vėjas rims, orai bus malonesni, snigs ne taip gausiai, temperatūra laikysis apie nulį, antroje dienos pusėje pradės šalti.

Daugiau – specialioje LRT.lt orų skiltyje.

Kelininkai įspėja dėl sudėtingų sąlygų

Kelių direkcija įspėja, kad dėl buvusio ir besitęsiančio snygio šį rytą sudėtingos eismo sąlygos visoje Lietuvoje. Pagrindinių kelių dangos vietomis su šlapio ar pažliugusio sniego provėžomis, mažesnio eismo intensyvumo rajoniniai keliai su prispaustu sniegu, vietomis su puraus sniego sluoksniu iki 20 cm, skelbia Eismo informacijos centras.

Slidžius kelių ruožus valo ir barsto AB „Kelių priežiūra“, tačiau vairuotojų prašoma atsižvelgti į kelio dangos būklę ir rinktis saugų, o ne maksimaliai leistiną greitį bei laikytis didesnio, nei įprasta, saugaus atstumo.

Kelius visoje šalyje tvarko apie 250 valymo mechanizmų.

Populiariausi

„Vaisingumo klinikos“ tyrime į teismą atvesdinti įtarimų sulaukę asmenys
35

Lietuvoje

2021.02.26 14:15

„Vaisingumo klinikos“ tyrimas: finansų direktorius suimtas savaitei, kaltinimus pripažįsta ir įmonės vadovas Usonis

galėjo neapskaityti apie milijono eurų pajamų; atnaujinta 16.22
35
Gitanas Nausėda
LRT pokalbis 19

Lietuvoje

2021.02.26 21:48
LRT pokalbis

Nausėda apie skiepijimą nuo COVID-19: matome, kas vyksta, išsikelkim sau ambicingą tikslą, lietuviai gi esame

nusiteikęs „visa apimtimi“ toliau pats dalyvauti EVT
19
Karantinas Vilniuje
14

Lietuvoje

2021.02.27 09:26

COVID-19 Lietuvoje ir toliau plinta ligoninėse, įmonėse, ugdymo įstaigose

per parą nustatyti 626 nauji atvejai; atnaujinta 11.15
14