Lietuvoje

2021.01.25 18:26

Šimonytė: karantino atlaisvinimai galėtų būti priimti tarp vasario pradžios ir vidurio

Sniegė Balčiūnaitė, BNS2021.01.25 18:26

Sprendimus dėl kai kurių karantino apribojimų panaikinimo Vyriausybė galėtų priimti iki vasario vidurio, sako ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė. 

„Manau, kad tai prasidės kažkur, matyt, vasario pirmoje pusėje. (...) Sakyčiau, labiau nuo vasario vidurio – kažkas tarp vasario pradžios ir vasario vidurio: ar tai būtų vasario 8-ta ar vasario-10 ar kokia panaši diena. Žiūrėtume konkrečiai priimdami tuos sprendimus, nuo kada praktiškai tie apribojimai, tarkime, būtų palengvinti ar galbūt ir iš viso panaikinti kažkuriais atvejais“, – pirmadienį portalui alfa.lt teigė premjerė.

Pasak jos, kitą pirmadienį Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija galėtų suformuluoti konkretesnius siūlymus, nuo kokių veiklų ir kokiomis datomis tas laisvinimas galėtų prasidėti.

„Pirmiausia reikia sulaukti patikimų duomenų, kad ta linkme jau galime eiti, todėl kad situacija, nors ir gerėjanti, bet dar yra labai trapi“, – tvirtino I. Šimonytė.

BNS anksčiau rašė, kad siekiant sumažinti COVID-19 plitimą, Vyriausybės ekstremaliųjų situacijų komisija pirmadienį pasiūlė pratęsti šalyje paskelbtą karantiną iki vasario 28 dienos.

Planuojama, kad nuo vasario vidurio, jeigu užsikrėtimų skaičius mažės, galima būtų leisti bendrauti dviem namų ūkiams, taip pat gydymo įstaigose būtų didinamas planinių stacionarinių paslaugų skaičius. Būtų svarstoma grąžinti į mokyklas pradinukus.

Tarp pirmųjų svarstomų atlaisvinimų – leidimas veikti ne maisto prekių parduotuvėms, tačiau su sąlyga, kad ji turi turėti atskirą įėjimą iš lauko, taip pat būtų laikomasi kitų saugaus atstumo reikalavimų.

Iki kovo 1 dienos išliktų rekomendacija, jeigu įmanoma, tiek viešajame, tiek privačiame sektoriuje rinktis nuotolinį darbą, išskyrus tas funkcijas, kurias būtina atlikti darbo vietoje.

Lietuvoje karantinas paskelbtas pernai lapkričio 7 dieną, nuo gruodžio 16 dienos jo režimas sugriežtintas ir pratęstas iki sausio 31-osios.

Populiariausi

Ligoninė
COVID-19 TRUMPAI 13

Lietuvoje

2021.02.25 09:33
COVID-19 TRUMPAI

COVID-19 Lietuvoje: protrūkis Visuomenės sveikatos centre, darželiuose, ligoninėse, gamybos įmonėse

538 nauji atvejai; atnaujinta 11.18
13
Matematikos egzaminas.
8

Lietuvoje

2021.02.25 14:04

Ministerija apsisprendė, kaip ir kada vyks brandos egzaminai: startas – birželio 7 dieną

skelbiamas tvarkaraštis, ilginama egzaminų trukmė; atnaujinta 14.50
8
Žygimantas Pavilionis

Lietuvoje

2021.02.25 08:36

Prezidentūra pritaria Pavilionio ateities Seimo komitete svarstymui: tarpininkavimo misija Sakartvele nepavyko

prezidentūra nesutinka su Šimonytės siūlymu dėl EVT; atnaujinta 09.25