Lietuvoje

2016.04.07 15:42

Druskininkų meras: trauktis politikai nusprendė savarankiškai

BNS2016.04.07 15:42

Druskininkų meras ir buvęs Druskininkų socialdemokratų skyriaus pirmininkas Ričardas Malinauskas sako neraginęs kolegų trauktis iš partijos ir tikina, kad jie apsisprendė savo noru.

„Atleiskite, aš iki tiek nenusigyvenau tiek, kad dar ką nors pradėčiau raginti. Yra suaugę žmonės, atsakingi už save, už savo veiksmus ir sprendimus. Nematau tikslo tai daryti“, – BNS telefonu iš Briuselio ketvirtadienį sakė R. Malinauskas.

Premjeras, socialdemokratų vadovas Algirdas Butkevičius Žinių radijui ketvirtadienį teigė, kad išvakarėse vykusiame socialdemokratų vadovybės ir Druskininkų skyriaus posėdyje dalyvavo du trečdaliai Druskininkų skyriaus narių, partiją paliko kurorto savivaldybės administracijos darbuotojai ir savivaldybės tarybos nariai.

„Puikiai suprantu, kad Druskininkų savivaldybėje dirba daug socialdemokratų, manau, kad jų pirmas prioritetas – turėti darbo vietą, gauti pajamas ir išlaikyti šeimą“, – apie bendražygių sprendimo motyvus svarstė partijos lyderis.

R. Malinauskas atkerta, kad premjeras yra „suklaidintas, arba labai stipriai klysta“.

„Labai gaila, kad jis yra arba suklaidintas, arba labai stipriai klysta. Tai, ką paskaičiau – tiesiog jį kažkas labai blogai informavo dėl to, kad žmonės priima vienokį ar kitokį sprendimą bijodami dėl darbo vietos, ar dėl dar kažko. Tai jau labai juokinga“, – į premjero žodžius reagavo R. Malinauskas.

Paklaustas, ar kolegos ir jis pats neketina grįžti į partiją, leido suprasti, kad premjero pasisakymai mažina tokias galimybes.

„Niekur neskubame. Aišku, kai kurie pareiškimai kai kur kelius siaurina“, – pripažino jis.

R. Malinauskas po pasitraukimo iš partijos sako nekalbėjęs su premjeru ir daugiau motyvų žada pateikti kitą savaitę, kuomet grįš iš komandiruotės Briuselyje.

Kartu su kitais Druskininkų politikais iš partijos pasitraukusi Druskininkų savivaldybės administracijos direktorė Vilma Jurgelevičienė BNS taip pat tikino, kad sprendimą ji pati ir kolegos priėmė iš solidarumo R. Malinauskui, o ne dėl kokio nors spaudimo.

„Druskininkiečiai, mes esame komanda ir tikrai ne partijos pavadinimas lemia darbą Druskininkams. Mus jungia idėja. Atėjome dirbti su Malinausku, aš asmeniškai dirbau su Malinausku nuo 2000-ųjų metų iki 2012-ųjų kaip nepartinė, atėjau pakviesta jo, lyderio, kuris Druskininkus padarė tokius, kokie jie yra dabar, – sakė ji. -Nė vieno žmogaus neagitavo nei jisai (R.Malinauskas), o tuo labiau nei aš, nei vicemeras, nei kiti – žmonės apsisprendė patys, jokiu būdu nedaromas joks spaudimas, yra savarankiški žmonės.“

Ji tikino, kad sprendimas yra galutinis, tačiau neatmetė derybų su socialdemokratų vadovybe galimybės.

„Šiai dienai tikrai neketiname keisti nuomonės, bet tikrai gerbiame premjero nuomonę, laukiame Druskininkuose – pasitiksime, klausysime. Jo teisė teikti savo nuomonę“, –sakė V. Jurgelevičienė.

Kaip BNS sakė skyriaus pirmininko pareigas po R. Malinausko laikinai perėmęs Aivaras Kadziauskas, posėdyje su socialdemokratų vadovybe trečiadienio vakarą dalyvavo apie 80 skyriaus narių iš 120. Jis sakė, kad dar tikslinami duomenys, kiek narių pasitraukė.

Druskininkų meras Ričardas Malinauskas apie pasitraukimą iš Socialdemokratų partijos pranešė pirmadienį, po partijos vadovybės raginimo susispenduoti narystę.

Druskininkų meras buvo apklaustas specialiuoju liudytoju Specialiųjų tyrimų tarnybos tyrime dėl galbūt daryto poveikio rengiant Vyriausybės nutarimą, galbūt turėjusį reikšmės vadinamojo Vijūnėlės dvaro Druskininkuose įteisinimui.

Vėliau ikiteisminis tyrimas nutrauktas, neradus nusikalstamos veikos požymių. R. Malinausko veiksmų netyrė ir Vyriausioji tarnybinės etikos komisija, nes negavo duomenų apie galimą privačių ir viešųjų interesų supainiojimą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.