Lietuvoje

2021.01.25 07:58

Viceministrė: judėjimo ir ugdymo ribojimai – vieni tų, kurie vasarį gali būti laisvinami

Edvardas Kubilius, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2021.01.25 07:58

Vyriausybė ketina pratęsti anksčiau preliminariai iki sausio 31-osios numatytą karantiną, tačiau kol kas neaišku, kuriam laikui ir kokia suvaržymų apimtimi. Pasak sveikatos apsaugos viceministrės, daliniai atlaisvinimai vasarį galimi, tačiau nenorima rizikuoti matant kitose šalyse fiksuojamas koronaviruso mutacijas ir gyventojams suteikti nepagrįstų lūkesčių.

Pirmadienį numatomas Valstybės ekstremaliųjų situacijos komisijos posėdis, vakare Vyriausybės atstovų laukia pasitarimas su ekspertais. Po jų trečiadienį numatoma atnaujinti sprendimus dėl karantino priemonių. Pasak sveikatos apsaugos viceministrės Živilės Simonaitytės, teigiami karantino ženklai yra kritęs sergamumas COVID-19 ir geresnė padėtis ligoninėse, nors jų užimtumas dar nėra toks, kokio norima.

„Planas yra vadovautis ekspertų rekomendacijomis. Jau prieš keletą savaičių buvo paviešinti ir keturi galimi scenarijai. Kas neramina, kad nors skaičiai gerėja, bet, kaip ekspertai mums sako, kadangi startavome nuo išskirtinai blogų skaičių, net ir tas sąlyginis pagerėjimas vis tiek mus dar išlaiko tame blogiausiame scenarijuje“, – LRT RADIJUI pirmadienį sakė Ž. Simonaitytė.

Anksčiau sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys yra minėjęs, kad karantino režimas iki vasario pabaigos veikiausiai išliks. Viceministrė sako, jog karantino sąlygos galimos ir laisvesnės.

„Pats savaime žodis „karantinas“ nereiškia, kad turėsime tokio pat lygio „suvaržymus“, kaip dabar. Kalbėti apie tai, kad karantinas bus pratęstas, turbūt yra teisinga, ir kad jis bus pratęstas dar pakankamai žymiam laiko tarpui. Klausimas, kurie apribojimai karantino metu išliks, o kurie galbūt palengva galėtų būti laisvinami“, – laidai „Ryto garsai“ sakė Ž. Simonaitytė.

Ji pridūrė, kad „vieni iš pagrindinių ribojimų, kurie šiuo metu yra diskutuojami – koks bus galutinis sprendimas tikrai nežinau – yra judėjimo ribojimai, taip pat ribojimai, susiję su ugdymu, ypatingai ikimokykliniu, pradiniu“.

„Be abejo, kad tos veiklos yra vienos iš pagrindinių, apie kurias bus svarstoma. (...) Gali būti ir daugiau vienokių ar kitokių ribojimų, kurie atlaisvės, mes stengiamės siūlyti sprendimus vadovaudamiesi ne tik Lietuvos, bet ir kitų valstybių praktika, tai tikrai yra nemažai jau patirties, įvairios veiklos suskirstytos nuo pačių rizikingiausių užsikrėtimo atžvilgiu iki visiškai mažai rizikingų. Faktas tas, kad tų mažiau rizikingų veiklų galima ir daugiau atlaisvinti, bet labai norėtųsi atkreipti dėmesį į dar vieną dalyką - viruso mutacijas, kurios pakankamai sparčiai plinta visoje Europoje“, – aiškino viceministrė.

Jos teigimu, siekiama ir apsisaugoti nuo viruso atmainų, ir nesuteikti gyventojams per ankstyvų lūkesčių dėl karantino pabaigos. Pavojingiausios koronaviruso atmainos, tiesa, Lietuvoje kol kas nebuvo nustatytos.

„Daugybė valstybių sugriežtino reikalavimus būtent dėl to, kad nustatė vienokios ar kitokios mutacijos plitimą, o tų mutacijų specifika ir yra ta, kad jos žymiai labiau užkrečiamos. Labai nesinorėtų atlaisvinus kažką ir žmonėms suteikus viltį, kad daugiau nereikės sugrįžti į tokias griežtas sąlygas, kokias turime dabar, po to vėl dėl plintančių mutacijų priiminėti atitinkamus griežtinimo sprendimus“, – kalbėjo Ž. Simonaitytė.

Populiariausi

Ligoninė
COVID-19 TRUMPAI 13

Lietuvoje

2021.02.25 09:33
COVID-19 TRUMPAI

COVID-19 Lietuvoje: protrūkis Visuomenės sveikatos centre, darželiuose, ligoninėse, gamybos įmonėse

538 nauji atvejai; atnaujinta 11.18
13
Matematikos egzaminas.
8

Lietuvoje

2021.02.25 14:04

Ministerija apsisprendė, kaip ir kada vyks brandos egzaminai: startas – birželio 7 dieną

skelbiamas tvarkaraštis, ilginama egzaminų trukmė; atnaujinta 14.50
8
Žygimantas Pavilionis

Lietuvoje

2021.02.25 08:36

Prezidentūra pritaria Pavilionio ateities Seimo komitete svarstymui: tarpininkavimo misija Sakartvele nepavyko

prezidentūra nesutinka su Šimonytės siūlymu dėl EVT; atnaujinta 09.25