Lietuvoje

2021.01.24 17:22

Socialdemokratai dėl laikinojo pirmininko apsispręs partijos tarybos posėdyje

ELTA, BNS2021.01.24 17:22

Sekmadienį posėdžiavusi Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) valdyba nusprendė sušaukti partijos prezidiumo posėdį, kuriame spręs, kas vadovaus partijai iki gegužės pradžioje vyksiančio naujo pirmininko rinkimų.

LSDP prezidiumas nuspręs, kada bus šaukiama partijos taryba, kurioje ir bus balsuojama dėl laikinai pareigas eisiančio partijos pirmininko.

Bendru valdybos sutarimu posėdžiui pirmininkavusi LSDP pirmininko pavaduotoja Rasa Budbergytė sako, kad sušaukti partijos prezidiumo posėdį valdyba nutarė atsižvelgusi į gautus partijos Statuto grupės išaiškinimus dėl Statuto normų taikymo skiriant laikinąjį LSDP pirmininką.

Po Statuto grupės išaiškinimų elektroninė partijos tarybos narių apklausa dėl laikinojo partijos pirmininko yra atšaukta.

Taip pat nutarta kreiptis į Etikos ir procedūrų bei Statuto komisijas dėl tikslių procedūrų taikymo vykdant laikinojo partijos pirmininko rinkimus.

Dėl tarybos posėdžio datos apsispręs partijos prezidiumas.

Nuotolinis prezidiumo posėdis vyks antradienį.

Anksčiau skelbta, kad partija pirmininką, vykdydami tarybos narių apklausą, išsirinks pirmadienį, šiuo metu planuojama, kad laikinąjį lyderį socialdemokratai patvirtins vėliau kitą savaitę.

Ši situacija susiklostė, kai penktadienį apie atsistatydinimą iš partijos pirmininkų po partiečių kritikos pranešė Gintautas Paluckas, jis laikinąja vadove pasiūlė europarlamentarę Viliją Blinkevičiūtę. Naujo lyderio rinkimai numatyti balandį.

LSDP Statutas numato, kad atsistatydinus partijos pirmininkui, pareigas eina pirmasis pavaduotojas, tačiau jis nebuvo paskirtas.

LSDP nariai netrukus rinks naują pirmininką, numatyta, kad pirmasis rinkimų turas vyks balandžio 22-25 dienomis. Partijos pirmininkas renkamas 2 metų kadencijai.

Populiariausi

Karantinas Vilniuje
COVID-19 TRUMPAI 6

Lietuvoje

2021.03.05 09:32
COVID-19 TRUMPAI

COVID-19 Lietuvoje: plečiasi židiniai darželiuose, įmonėse ir futbolo klube

434 atvejai, mirė 5 žmonės; atnaujinta 11.10
6
Rugsėjo 1-oji

Lietuvoje

2021.03.05 12:48

Pradinukų sugrįžtuves į klases ketinančios skelbti Plungės meras: baubas nėra toks didelis, kokį jį piešia

iki antradienio vakaro laukia mokyklų, kurios nori atverti duris, apsisprendimo; atnaujinta 15.58