Lietuvoje

2016.04.07 09:39

Sprendimas dėl S. Skvernelio – šią savaitę

BNS2016.04.07 09:39

Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius ir prezidentė Dalia Grybauskaitė sprendimus dėl vidaus reikalų ministro Sauliaus Skvernelio žada šią savaitę.

„Aš manau, kad šią savaitę šis klausimas turėtų būti išspręstas“, – Žinių radijui ketvirtadienį sakė premjeras. Prezidentė savo ruožtu LRT radijui teigė besitikinti, kad „šią savaitę sprendimai jau bus padaryti“.

Šalies vadovai kol kas neviešina pavardžių į vidaus reikalų ministrus. Paklaustas, ar tai yra tikras kandidatų sąrašas, premjeras sakė negalintis to paneigti. Ministras pirmininkas yra pateikęs D. Grybauskaitei siūlymą atstatydinti S. Skvernelį po to, kai jis paskelbė šių metų Seimo rinkimuose dalyvausiantis su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga. Į Vyriausybę S. Skvernelį delegavo „Tvarkos ir teisingumo“ partija, bet jis nėra partijos narys.

Pagal Konstituciją, ministrus skiria ir atleidžia prezidentas premjero tiekimu. A. Butkevičius pirmadienį atmetė „tvarkiečių“ siūlytą parlamentaro Povilo Gylio kandidatūrą į ministrus. Netrukus po to „Tvarkos ir teisingumo“ vadovas Rolandas Paksas pranešė pateikęs tris naujus kandidatus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.