Lietuvoje

2021.01.24 14:22

Stringant COVID-19 vakcinų pristatymui, SAM abejoja dėl prezidento iškelto tikslo

Ignas Jačauskas, BNS2021.01.24 14:22

Stringant COVID-19 vakcinų pristatymui, būtų drąsu teigti, jog Lietuvai iki vasaros vidurio pavyks paskiepyti 70 proc. gyventojų, sako sveikatos apsaugos ministro atstovė spaudai Aistė Šuksta.

Prezidentui Gitanui Nausėdai akcentuojant, kad šis jo išsikeltas tikslas pasiekiamas net ir bendrovei „AstraZeneca“ 80 proc. sumažinus planuotus vakcinos kiekius Lietuvai pirmąjį ketvirtį, A. Šuksta sako, kad viskas priklausys nuo tolesnių derybų su gamintojais.

„Šiandien, jei vakcinos bus pristatomos reguliariai, reikiamais kiekiais, 66 skiepijimo centrai yra pasirengę paskiepyti visus asmenis pagal išsikeltą tikslą. Bet esame visiškai priklausomi nuo gamintojo. Tikime, kad visų šalių politikai vienysis ir visais lygiais spręs šią situaciją su gamintoju (...). Kaip minėjo ir ministerijos kanclerė, būtų labai drąsu teigti, kad pagal šios dienos turimus skaičius mes galėtumėme įvykdyti išsikeltus tikslus“, – BNS sekmadienį teigė ministro Arūno Dulkio atstovė.

Penktadienį, po Europos Vadovų Tarybos posėdžio, kuriame ES lyderiai tarėsi dėl vakcinų, „AstraZeneca“ pranešė, kad sumažėjus gamybos pajėgumams, jos sukurtos vakcinos nuo koronaviruso tiekimo Europai apimtys bus „mažesnės nei iš pradžių tikėtasi“. Tai sukėlė ES valstybių pasipiktinimą.

A. Šuksta teigia, kad šios žinios „iš tiesų neramina, juolab, kad jos pateikiamos po ypatingos svarbos Europos Sąjungos aukščiausiųjų vadovų susitikimo“.

Ji pabrėžė, kad su sunkumais susiduria visa Europos Sąjunga, o gaunama informacija apie būsimas vakcinas iš gamintojų kartais keičiasi ir po keliskart per dieną.

Anot A. Šukstos, norint paskiepyti 70 proc. gyventojų iki vasaros vidurio, reikėtų, jog jau nuo vasario gamintojai turėtų kas savaitę sklandžiai ir reguliariai pristatytų reikiamus vakcinų kiekius, kadangi būtinas ne tik pirmas skiepas, bet reikia suplanuoti ir revakcinaciją antrąja doze.

„Kitaip tariant, jei gamintojas atveš vakcinas į Lietuvą birželio 30 dieną, iki vasaros vidurio tiesiog fiziškai bus neįmanoma vakcinuoti reikiamo kritinio skaičiaus asmenų“, – tvirtino ministro atstovė.

ES dar nėra patvirtinusi drauge su Oksfordo universitetu sukurtos „AstraZeneca“ vakcinos, bet tikimasi, kad sprendimas dėl jos platinimo Bendrijoje bus priimtas iki sausio 29 dienos.

Apie vakcinų vėlavimus dėl būtinų gamybos pakeitimų sausio viduryje pranešė ir kitas vakcinos gamintojas – „Pfizer“. Iki šiol Europos Sąjungoje (ES) leista platinti dvi vakcinas, kurias sukūrė „Moderna“ ir „Pfizer“ kartu su „BioNTech“.

Statistikos departamento skelbiamais duomenimis, pirmąjį skiepą nuo COVID-19 šiuo metu Lietuvoje yra gavę beveik 58 tūkst. žmonių, antrąjį – 9 tūkst. žmonių.

Populiariausi

Agnė Bilotaitė
5

Lietuvoje

2021.03.08 14:10

Ekstremaliųjų situacijų komisija siūlo atlaisvinti judėjimą visoje šalyje, išskyrus „juodąsias“ savivaldybes

šiuo metu „juodosioms“ priskiriamos 8 savivaldybės; atnaujinta 15.17
5
Vilniuje pranešus apie įtrūkimus daugiabutyje, evakuoti gyventojai
29

Lietuvoje

2021.03.08 20:49

Vilniuje pranešus apie įtrūkimus daugiabutyje, evakuoti visi jo gyventojai: vertinama, ar pastatą galima toliau eksploatuoti

papildyta vaizdo įrašu; pastatas turėjo problemų ir anksčiau; atnaujinta 22.15
29
Rugsėjo 1-osios šventė. Mokslo metų pradžios šventė
6

Lietuvoje

2021.03.08 12:27

Mokyklas atverti norintis rajono meras: tėvų nuomonės įvairios – dalis sako nenorintys, kad kaišiotų pagaliukus į nosis

bandomosios mokyklos pirmokės tėvas apie vaikų testavimą: tai – nosies pakutenimas; atnaujinta 13.02
6
VU Gyvybės mokslų centro laboratorija
COVID-19 TRUMPAI 9
Policijos kontrolė
6

Lietuvoje

2021.03.08 12:44

Ant Vyriausybės ekspertų tarybos stalo – ribojimų atlaisvinimo per Velykas klausimas

svarstys ir dėl prekybos ribojimų galimo tolesnio mažinimo
6
COVID-19 testavimas Vilniaus oro uoste

Lietuvoje

2021.03.08 09:27

Ministrų kabinetas atidėjo klausimą dėl privalomojo testavimo

Landsbergis kėlė klausimą, ar siūlymai neprieštarauja Konstitucijai; atnaujinta 10.11