Lietuvoje

2021.01.23 22:40

Mobiliosios medikų komandos skundžiasi per dideliu krūviu, ministerija kaltę verčia jų formavimui

Jūratė Anilionytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.01.23 22:40

COVID-19 sergančius rizikos grupės asmenis lanko mobiliosios medikų komandos. Šeimos gydytojų atstovai tokias komandas vertina dviprasmiškai, esą jie ir taip apkrauti darbu, mažesnėse įstaigose sunku jį organizuoti. Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) atstovai sako, problemų atsiranda, nes didžioji dalis savivaldybių nusprendė, kad tokias komandas kuria kiekviena gydymo įstaiga atskirai.

Raseinių pirminės sveikatos priežiūros centro medikai mobilioje komandoje dirbo dvi savaites ir sulaukė šešių iškvietimų. Tokias komandas pasikeisdamos buria visos Raseinių rajono pirminės sveikatos priežiūros įstaigos.

Jos lanko koronavirusu užsikrėtusius gyventojus, kurie serga lėtinėmis ligomis, nėščiąsias, 65-erių ir vyresnius žmones. Komanda iškvietimų laukia namuose.

Panorama. Masiniai protestai už Navalną Rusijoje: tūkstančiai suimtųjų, tarp jų – vaikai ir vėliau paleista Navalnaja

„Mūsų laimei, tikrai nebuvo daug tų iškvietimų, mes galėjome kažkiek save mobilizuoti ir susitvarkyti. Bet tikrai aš manau, kad yra tokių įstaigų, kuriose dirba, tarkime, labai mažai šeimos gydytojų ir jei vienas išeina į nuotolinį darbą tiktai, jau tada yra tikrai sunku“, – Raseinių pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė Violeta Užringienė.

Savivaldybėms suburti bent vieną mobilią komandą, kurioje dirba šeimos gydytojas, slaugytojas ir jo padėjėjas, SAM nurodė lapkritį. Ministerijos duomenimis, dauguma savivaldybių nusprendė, kad tokias komandas suburs kiekviena pirminės sveikatos priežiūros įstaiga atskirai.

„Norėjosi, kad tą mobiliųjų komandų veiklą vykdytų ne kiekviena poliklinika, ne kiekvienas kabinetas, o tai vykdytų savivaldybėje numatytas, paskaičiuotas tam tikras mobiliųjų komandų skaičius, kiek jų reikia ir aptarnautų visas gydymo įstaigas“, – aiškina SAM darbuotoja Rasa Biekšienė.

„Kurie turi galimybę, važiuoja ir suformavo tas komandas – didesnės poliklinikos, privačios klinikos, daugiau turinčios gydytojų. Važiuoja, kai kurie mato naudą, kiti ne. Vertinimas yra įvairiapusis, negaliu sakyti, kad džiaugiamės, nes didžiąja dalimi negauname ir apsaugos priemonių, tiesiog savo naudojam, bet važiuojam, ligonių kasos bent moka“, – sako Šeimos gydytojų profsąjungos atstovė Toma Kundrotė.

Raseinių rajono meras sako, mobiliose komandose dirbantys medikai galėtų atlikti daugiau nei pamatuoti temperatūrą ir kraujo įsotinimą deguonimi.

„Elementariai kraujo ir tyrimų ėmimas, arba brigada ima arba neima, bet nėra įrašyta į teisės aktą, kad tai privalo padaryti“, – nurodo Raseinių rajono meras Andrius Bautronis.

Pasak SAM atstovės, papildomų tyrimų nereikia, mobilios komandos įkurtos siekiant mažinti krūvį ligoninėse ir greitosios medicinos pagalbos stotyse.

Populiariausi

Agnė Bilotaitė
5

Lietuvoje

2021.03.08 14:10

Ekstremaliųjų situacijų komisija siūlo atlaisvinti judėjimą visoje šalyje, išskyrus „juodąsias“ savivaldybes

šiuo metu „juodosioms“ priskiriamos 8 savivaldybės; atnaujinta 15.17
5
Vilniuje pranešus apie įtrūkimus daugiabutyje, evakuoti gyventojai
29

Lietuvoje

2021.03.08 20:49

Vilniuje pranešus apie įtrūkimus daugiabutyje, evakuoti visi jo gyventojai: vertinama, ar pastatą galima toliau eksploatuoti

papildyta vaizdo įrašu; pastatas turėjo problemų ir anksčiau; atnaujinta 22.15
29
Rugsėjo 1-osios šventė. Mokslo metų pradžios šventė
6

Lietuvoje

2021.03.08 12:27

Mokyklas atverti norintis rajono meras: tėvų nuomonės įvairios – dalis sako nenorintys, kad kaišiotų pagaliukus į nosis

bandomosios mokyklos pirmokės tėvas apie vaikų testavimą: tai – nosies pakutenimas; atnaujinta 13.02
6
Policijos kontrolė
6

Lietuvoje

2021.03.08 12:44

Ant Vyriausybės ekspertų tarybos stalo – ribojimų atlaisvinimo per Velykas klausimas

svarstys ir dėl prekybos ribojimų galimo tolesnio mažinimo
6
Vilniuje pranešus apie įtrūkimus daugiabutyje, evakuoti gyventojai
15

Lietuvoje

2021.03.09 07:42

Ekspertų išvados – daugiabutis Gabijos gatvėje saugus: pažeidimų nėra, atšokusios plytelės priklijuotos nekokybiškai

gyventojai į namus galės grįžti dar šiandien; atnaujinta 09.22
15