Lietuvoje

2021.01.23 19:21

Kasčiūnas piketo metu ištrauktą separatistų vėliavą vadina aršia provokacija: svetimų spalvų neturi būti

Mindaugas Laukagalis, LRT RADIJAS, LRT.lt, BNS, ELTA2021.01.23 19:21

Šeštadienį prie Rusijos ambasados Vilniuje susibūrė demonstrantai palaikyti protestus, vykstančius Rusijoje ir palaikančius Kremliaus opozicionierių Aleksejų Navalną. Piketo metu kilo incidentas, kai nepripažįstamos Donecko liaudies respublikos vėliavą iškėlęs asmuo įsiterpė į surengtą protesto akciją. Vienas akcijos organizatorių, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto vadovas konservatorius Laurynas Kasčiūnas separatistų vėliavą atėmė ir metė į tvenkinį.

Paklaustas apie tokią reakciją, politikas pabrėžė, kad tai buvo provokacija.

„Arši provokacija. Aš tai pirmą kartą mačiau, tai yra visiškai grubus simbolis, kuris simbolizuoja Ukrainos teritorinio vientisumo pažeidimus ir tai, kas iki šiol Ukrainoje vyksta. Aš manau, kad kiekvienas Lietuvos pilietis gerbiantis savo valstybę, gerbiantis mūsų sąjungininkus, jų galų gale kančias, turėtų reaguoti atsakingai. Tai šia prasme, aš taip ir padariau. Kadangi dar gyvenime nemažai turėjau reikalų su futbolu, žinau, ką reiškia svetimos spalvos, ne tik kad svetimos, bet dar ir kalbame apie ideologines priešpriešas, tai tokių svetimų spalvų mūsų renginiuose neturi būti“, – LRT RADIJUI pabrėžė L. Kasčiūnas.

Policija šį asmenį sulaikė.

Vilniuje susirinkę žmonės rodė solidarumą protestuotojams Rusijoje – reikalavo laisvės ir demokratijos

Politikas nurodė, kad Vilniuje surengta akcija yra labai svarbi, nes išreiškia palaikymą Rusijos protestuotojams. Anot jo, tai taip pat yra politinis įrankis, skatinantis reaguoti kitas Vakarų šalis į Rusijos valdžios veiksmus.

„Aš tikrai net neabejoju, kad kiekvienoje valstybėje, kurioje žmonės išėjo šiandien solidarizuotis su Rusijos demokratais, yra signalas jiems, kad jie yra girdimi, juos matome ir kad yra kita – ne Putino – Rusija. Ir kad mes su jais. Natūralu, kad prisideda tos akcijos ir tai, kad Vakarų valstybių vyriausybės jos irgi turi atkreipti dėmesį, stebėti situaciją, ieškoti būdų kaip siųsti signalą Putinui <...> Tai aš manau, kad tas viešumas, solidarizacija yra reikalinga kaip moralinė parama ir kaip politinis stumoklis vakarams neužmigti ir nesusigyventi su Putino režimu“, – LRT RADIJUI sakė politikas.

Palaikymo akciją surengė ne tik Lietuva, bet ir Estija.

Keli šimtai žmonių susirinko Estijos sostinės Talino centre esančioje Laisvės aikštėje ir vėliau nužygiavo prie Rusijos ambasados.

44 metų A. Navalnas išgarsėjo prieš dešimtmetį ir tapo pagrindiniu Rusijos opozicijos judėjimo lyderiu, sugebančiu suburti didelius skaičius žmonių į protestus prieš korupciją ir sukčiavimą rinkimuose.

A. Navalnas paragino žmones protestuoti, kai buvo areštuotas Maskvoje, į kurią grįžo po kelis mėnesius trukusio gydymo Vokietijoje dėl apnuodijimo nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“.

Jo areštas sulaukė didelio Vakarų pasmerkimo, o JAV ir Europos Sąjunga paragino paleisti opozicionierių.

Populiariausi

Karantinas Vilniuje
COVID-19 TRUMPAI 6

Lietuvoje

2021.03.05 09:32
COVID-19 TRUMPAI

COVID-19 Lietuvoje: plečiasi židiniai darželiuose, įmonėse ir futbolo klube

434 atvejai, mirė 5 žmonės; atnaujinta 11.10
6
Rugsėjo 1-oji

Lietuvoje

2021.03.05 12:48

Pradinukų sugrįžtuves į klases ketinančios skelbti Plungės meras: baubas nėra toks didelis, kokį jį piešia

atnaujinta 15.58; iki antradienio vakaro laukia mokyklų, kurios nori atverti duris, apsisprendimo