Lietuvoje

2021.01.23 13:49

Lietuviai rinkosi į Navalno palaikymo akciją prie Rusijos ambasados Vilniuje: Kasčiūnas atėmė ir metė separatistų vėliavą į tvenkinį

atnaujinta 15.49
LRT RADIJAS, LRT.lt, Ignas Jačauskas, BNS, ELTA2021.01.23 13:49

Rusijoje vykstant opozicionieriaus Aleksejaus Navalno šalininkų protestams, tokia akcija vyksta ir prie Rusijos ambasados Vilniuje. Piketo metu kilo incidentas, kai nepripažįstamos Donecko liaudies respublikos vėliavą iškėlęs asmuo įsiterpė į surengtą protesto akciją. Policija šį asmenį sulaikė. Savo ruožtu vienas akcijos organizatorių, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto vadovas konservatorius Laurynas Kasčiūnas separatistų vėliavą atėmė ir metė į tvenkinį.

LRT RADIJAS teiravosi dalyvių, kodėl jie dalyvauja šioje akcijoje.

„Norisi, kad ir ten laisvė būtų. Bendrai ta sistema turi naujintis, keistis, kalbėti su žmonėmis. O jie to nedaro ir tai yra blogai. Ypač, kai yra tokia šalis. Kuo didesnė šalis, tuo daugiau atsakomybės“, – sako vienas iš akcijos dalyvių.

„Norėjau kartu solidarizuotis ir išreikšti savo pilietinę pareigą. Aš į tai žiūriu ir globaliu mastu, nors tai vyksta ne Lietuvoje, bet labai artimoje aplinkoje. Tiesiog yra apresuojamos žmogaus laisvės“, – tvirtina kitas mitinge dalyvaujantis vilnietis.

„Solidarizuojamės su ta sveikąja Rusijos dalimi, kuri šiandien priešinasi tam Kremliaus režimui. Žmones sodina politiniais tikslais, tai man primena prieš 30 metų pas mus vykusius įvykius“, – LRT RADIJUI teigia dar vienas akcijos dalyvis.

Kelių Lietuvos politikų ir visuomenininkų surengta akcija, skirta solidarizuotis su protestais Rusijoje po opozicionieriaus Aleksejaus Navalno sulaikymo, pritraukė apie šimtą žmonių. Jie, raginami organizatorių, stengėsi laikytis atstumų ir kitų saugumo reikalavimų dėl Lietuvoje įvesto karantino.

„Tos akcijos vyksta ir Rusijoje, tai yra solidarumas (...). Rusijos demokratai gyvuoja, stiprėja, manau, kad įvyksta lūžis Rusijos visuomenėje ir tiems žmonėms yra svarbus palaikymas, kad jie nebijotų, drąsiai reikštų savo poziciją“, – žurnalistams sakė Laurynas Kasčiūnas.

Jis tikisi, kad tarptautinis spaudimas padės siekti, kad Rusijoje „nebūtų teroro, represijų iš oficialių Rusijos teisėsaugos struktūrų“.

„Kartu tai ir tarptautinei bendruomenei signalas, kad Rusija – ne tik Putinas, yra ir demokratai, kurie nori kurti kiek kitokią valstybę“, – tvirtino L. Kasčiūnas.

Jis taip pat reiškia viltį, kad Europos Sąjunga sutars dėl sankcijų asmenims, susijusiems su A. Navalno sulaikymu.

Akcijoje policija sulaikė vieną asmenį, atsinešusį tarptautinės bendruomenės nepripažįstamos separatistinės Donecko respublikos vėliavą bei siekusį sutrukdyti akciją. Pareigūnai BNS taip pat tvirtino, jog valandos piketas buvo suderintas iš anksto, jei neužfiksavo pažeidimų dėl karantino reikalavimų.

Tarp akcijos dalyvių buvo ir Rusijos, Ukrainos piliečių, gyvenančių Lietuvoje.

„Manau, Rusijoje žmonėms jau taip viskas nusibodo, spaudimas valdžiai vis didėja, ypač po Konstitucijos pataisų, kai Putinas pats save „išsirinko“ prezidentu. Tai vyksta visame pasaulyje ir nuoširdžiai tikiu, kad vykstant tokiam spaudimui viskas baigsis“, – BNS sakė ketverius metus Lietuvoje gyvenanti abiturientė iš Ukrainos Margarita.

„Gimiau čia, gyvenu čia jau 18 metų, bet mano giminės yra Rusijoje, aš pati – iš Rusijos. Todėl labai svarbu, kad tauta, kuriai aš priklausau, būtų laisva ir jaustųsi laisva“, – tvirtino taip pat mokyklą baigianti Kamilė.

Paralamentaras Vytautas Bakas taip pat pabrėžė, kad pagrindinis akcijos tikslas yra „solidarizuotis su Rusijos visuomene, kuri siekia gyventi saugioje ir demokratinėje valstybėje“.

„Antra, kodėl Lietuvai svarbu, kas vyksta Rusijoje, yra Lietuvos ir kaimyninių šalių saugumas. Jis priklauso nuo to, kas vyksta Rusijoje. Jei šiandien yra nusikalstama grupuotė, kuri, kaip sako patys rusai, užgrobusi valdžią ir terorizuoja tiek savo visuomenę, tiek kitas šalis, tai atsiliepia saugumo klimatui aplinkui. Ir priešingai – laisva, saugi Rusija būtų svarbus Lietuvos partneris“, – tvirtino politikas.

Rusijoje ir kai kuriose kitose pasaulio šalyse šeštadienį vyksta A. Navalną palaikantys mitingai.

Rusijos opozicijos lyderis praėjusį sekmadienį areštuotas Maskvos Šeremetjevo oro uoste, kai grįžo į Rusiją iš Vokietijos, kur gydėsi po smarkaus apnuodijimo nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“.

Populiariausi

Karantinas Vilniuje
COVID-19 TRUMPAI 6

Lietuvoje

2021.03.05 09:32
COVID-19 TRUMPAI

COVID-19 Lietuvoje: plečiasi židiniai darželiuose, įmonėse ir futbolo klube

434 atvejai, mirė 5 žmonės; atnaujinta 11.10
6
Rugsėjo 1-oji

Lietuvoje

2021.03.05 12:48

Pradinukų sugrįžtuves į klases ketinančios skelbti Plungės meras: baubas nėra toks didelis, kokį jį piešia

ministerija iki antradienio vakaro laukia mokyklų, kurios nori atverti duris, apsisprendimo