Lietuvoje

2016.04.06 21:20

Šiauliuose nusileido trys mokomieji reaktyviniai lėktuvai „Albatros“

2016.04.06 21:20

Balandžio 6 d. Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose nusileido trys mokomieji reaktyviniai lėktuvai L-39 „Albatros“,  kuriuos Lietuvos karinės oro pajėgos išsinuomojo iš Latvijos kompanijos „Wings 4 Sky Group SIA“. Lietuvos karinių oro pajėgų ir Latvijos kompanijos orlaivių nuomos sutartis sudaryta 3 metams.

„Orlaiviai bus naudojami lakūnų rengimui, naikintuvų valdymo karininkų treniruotėms, oro atakos  vadovų kvalifikacijos palaikymui“, – sakė Aviacijos bazės vadas pulkininkas Marius Matulaitis.

Šie lėktuvai yra vieni populiariausių reaktyvinių mokomųjų lėktuvų pasaulyje, jie naudojami pagrindiniam ir kvalifikacijos kėlimo mokymui, taip pat kaip lengvieji atakos lėktuvai, rašoma pranešime spaudai.

Lengvieji atakos lėktuvai L-39 „Albatros“ Lietuvos karinėse oro pajėgose buvo naudojami nuo pat Nepriklausomybės atgavimo ir vienas šių orlaivių yra naudojamas iki šių dienų. Jie gali atlikti antžeminių taikinių atakas, oro taikinių imitavimą, taktinę oro žvalgybą, oro mūšį su žemai ir lėtai skrendančiu oro taikiniu, pilotažą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.