Naujienų srautas

Lietuvoje2016.04.06 18:36

L. Linkevičius: sėkminga Gruzijos eurointegracija didina regiono saugumą

LRT.lt 2016.04.06 18:36

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius trečiadienį Vilniuje susitiko su Gruzijos užsienio reikalų ministru Mikheilu Janelidze, atvykusiu į Lietuvą su oficialiu vizitu. Ministrai, kaip rašoma pranešime spaudai, aptarė saugumo situaciją regione, Gruzijos europinę ir euroatlantinę integraciją, dvišalius santykius.

„Gruzijos kaimynystėje esančiame Kalnų Karabache atsinaujinusios kovos mums dar kartą primena, kokia trapi saugumo padėtis Pietų Kaukaze. Tačiau ryžtingas Gruzijos žmonių apsisprendimas būti Europos šeimos dalimi neabejotinai prisideda prie didesnio viso regiono saugumo. Sėkminga europinė ir euroatlantinė integracija, reformų įgyvendinimas suteikia daugiau ekonominės nepriklausomybės, daugiau saugumo, daugiau laisvės“, – susitikimo metu teigė L. Linkevičius.

Lietuvos diplomatijos vadovas pažymėjo, kad Lietuva toliau rems Gruzijoje vykdomas reformas, kurios visų pirma yra reikalingos Gruzijos žmonėms.

Ministras L. Linkevičius išreiškė įsitikinimą, kad artėjančiame NATO Viršūnių susitikime Varšuvoje bus dar kartą patvirtinta Gruzijos narystės NATO perspektyva.

L. Linkevičius išreiškė paramą Gruzijos siekiui, kad bevizis režimas su Europos Sąjunga Gruzijos piliečiams įsigaliotų jau šią vasarą. Ministras pabrėžė, kad su šiuo sprendimu Gruzijos įsipareigojimai nebus baigti – šalis turės užtikrinti, kad priimti įstatymai būtų tinkamai įgyvendinami ir praktiškai.

Lietuvos ministras pakartojo, kad Lietuva visuomet rėmė ir rems Gruzijos suverenitetą ir teritorinį vientisumą ir toliau nuosekliai kels šį klausimą tarptautiniuose formatuose. Tarptautinė bendruomenė negali pamiršti, kad ketvirtadalis Gruzijos teritorijos vis dar yra okupuota.

Gruzijos užsienio reikalų ministras Mikheilas Janelidze padėkojo Lietuvos ministrui už nuolatinę politinę ir ekspertinę paramą.

Lietuvos ir Gruzijos dvišalis ir daugiašalis bendradarbiavimas bus aptariamas ir balandžio 7 d. vyksiančiame Lietuvos – Gruzijos europinės ir euroatlantinės integracijos komisijos posėdyje, kuriame dalyvaus ir šalių užsienio reikalų ministerijų departamentų direktoriai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi