Lietuvoje

2016.04.07 09:17

Jorkšyro terjeras – nuo gamyklos rūsio iki aukštuomenės

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2016.04.07 09:17

Jorkšyro terjeras – antra pagal populiarumą veislė pasaulyje. Tokį palankumą ši veislė pelnė ne tik dėl mažo ūgio ir mielumo. Jorkšyro terjerai pasižymi keliomis išskirtinėmis savybėmis.

Ši veislė – puikus pasirinkimas šunų mylėtojams, kenčiantiems nuo alergijos. Jie nesukelia alergijos, nes šios veislės šunų kailis labiau panašus į žmogaus plaukus. Įprastiniame šuns kailyje būna daugiau pleiskanų, kurios ir sukelia alergiją.

Kitas Jorkšyro terjerų savitumas – ryklės refleksas. Tai tokia būsena, kai oras per greitai pereina nosies ertmę ir sukelia tarsi atbulinį čiaudulį, kuris primena žąsies girgsėjimą. To nereikėtų išsigąsti – ryklės refleksas greitai praeina ir nėra pavojingas.

Šis šuo kartais vadinamas turinčiu Napoleono kompleksą – didelis šuo, įkalintas mažo šuns kūne. Jis dažnai „ieško problemų“ su didesniais šunimis.

„Šie šunys buvo išvesti tam, kad gamyklose gaudytų žiurkes“, – primena Karen Halligan, vyriausioji veterinarė.

Taigi, „karjerą“ Jorkšyro terjerai pradėjo Šiaurės Airijos gamyklos rūsiuose, kur gaudydavo graužikus. Ir tik vėliau tapo aukštuomenės šunimis.

Norėdami auginti Jorkšyro terjerą, atminkite:

  • Nedidelis, ant kelių telpantis šuo gerai jausis tiek bute, tiek name. Kur kas svarbiau, kad šalia visada būtų žmogus
  • Jokršyro terjerų priežiūra reikalauja daug dėmesio – kailis turi būti kerpamas, o vėliau kasdien šukuojamas. Šunis reikia dažnai maudyti
  • Šios veislė šunų kaulai yra labai trapūs, taip pat jie kenčia nuo ėduonies ir serga dantenų ligomis
  • Jorkšyro terjeras – geras suaugusiojo draugas, tačiau vaikai su jais turi elgtis atsargiai, nes šie šunys ūmūs ir gali įkąsti.
  • Šie šunys yra labai protingi ir lengvai leidžiasi dresuojami. 

Daugiau apie veislę – reportaže. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.