Lietuvoje

2021.01.22 20:06

Su Kerry kalbėjęs Landsbergis pasveikino JAV sugrįžus į Paryžiaus susitarimą dėl klimato kaitos

LRT.lt2021.01.22 20:06

Sausio 22 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo nuotoliniame Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų susitikime su JAV klimato pasiuntiniu Johnu Kerry. Susitikimo metu daugiausia dėmesio buvo skirta ES ir JAV bendradarbiavimo klimato srityje atnaujinimui, naujai JAV administracijai paskelbus apie sugrįžimą į Paryžiaus susitarimą dėl klimato kaitos. 

Kaip skelbiama ministerijos pranešime, G. Landsbergis susitikimo metu pasveikino JAV sugrįžus į Paryžiaus susitarimą, į kitus daugiašalius formatus, taip pat atkreipė dėmesį, kad pereinant prie švarios energetikos, būtina remtis pasauliniais aplinkosaugos ir branduolinės saugos standartais.

Užsienio reikalų ministras pakvietė JAV aktyviai dalyvauti žaliuose projektuose tiek ES, tiek ir jos kaimynystėje Pietuose ir Rytuose.

ES yra atsakinga už 8 procentus pasaulinės taršos šiltnamio efektą sukeliančiomis dujomis, o JAV – už 15 proc., todėl, siekiant suvaldyti klimato kaitą, būtinas ir kitų teršėjų didesnis įsitraukimas.

Populiariausi