Prezidentas Gitanas Nausėda nutarė netvirtinti buvusių ministrų Lino Linkevičiaus ir Raimundo Karoblio ambasadoriais Briuselyje ir Vašingtone. Šalies vadovas teigė, kad priekaištų jų darbui neturi, bet yra būtinas politinio atšalimo laikotarpis. Anot kai kurių politologų, Gitanas Nausėda šiuo atveju pritrūko aiškesnių paaiškinimų.
Pasak politologės Rimos Urbonaitės, išsakant savo poziciją šalies vadovui pritrūko daugiau argumentų, aiškumo ir nuoseklumo.
„Anksčiau būdavo spekuliacijų, kad prezidento, baigiančio kadenciją, aplinkos žmones, buvę patarėjais, buvę komandoje, grįždavo į diplomatinę tarnybą, gaudavo postus. Dabar mes turime visai ne prezidento aplinkos žmones, kurie, beje, į ministrų pozicijas irgi atėjo iš diplomatinės tarnybos ir pretenduoja į ją grįžti.
Todėl man kyla klausimas, kokia yra vis dėlto aiškesnė ir tikslesnė prezidento vizija“, – sako M. Romerio universiteto lektorė.
Kitas klausimas, pastebi R. Urbonaitė, kiek trunka G. Nausėdos minimas politinio atšalimo laikotarpis.
„Jeigu tas laikotarpis, anot prezidento, nežinau, trunka tris metus, klausimas, ar šie du buvę ministrai ten jau neperšals būdami kitose pozicijose“, – sako politologė.
R. Urbonaitės nuomone, išsamesnio paaiškinimo nebuvimas sudaro prielaidas spekuliacijoms.
„Viešojoje erdvėje buvo atsiradę įvairių svarstymų, kad dėl šių ministrų tolimesnės karjeros yra konfliktas, ir tas konfliktas, mano požiūriu, toliau rutuliojasi vien dėlto, kad nematėme aiškios pozicijos, aiškaus išdėstyto plano, kada ir kaip šie žmonės galėtų praeiti atšalimo laikotarpį. <...> Dabar tiesiog liko daug baltų dėmių, o baltos dėmės visada yra priežastis interpretacijoms ir ieškojimui įvairių sąmokslo teorijų“, – LRT TELEVIZIJAI sako politologė.
Pašnekovė taip pat abejoja, ar į politiką sukti ryšis talentingi diplomatai, kurie galbūt bijos to atšalimo laikotarpio, kai kurį laiką negalės patekti į tam tikras diplomatines pozicijas.
Daugiau – pokalbyje su politologe laidoje „Laba diena, Lietuva“.