Lietuvoje

2021.01.22 17:49

Postą paliekantis Paluckas: vidinis karas partijoje akivaizdžiai gresia

Olekas dalyvaus rinkimuose ir neatmeta, kad sugrįžtų atskilę „socdarbiečiai“; atnaujinta 20.40
LRT.lt, Jūratė Skėrytė, Ramūnas Jakubauskas, BNS, LRT RADIJAS2021.01.22 17:49

Opozicinės Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas Gintautas Paluckas traukiasi iš užimamų pareigų, rašoma partijos pranešime. Europarlamentaras Juozas Olekas LRT teigė, kad žada dalyvauti pirmininko rinkimuose ir neatmetė, kad, jam tapus lyderiu, į partiją galėtų grįžti atskilę partijos nariai.

Tai BNS patvirtino partijos atstovas spaudai Justinas Argustas.

Apie savo sprendimą G. Paluckas penktadienį informavo LSDP tarybą.

Paluckas atsistatydina iš Socialdemokratų partijos pirmininko pareigų

Tokį žingsnį jis nusprendė žengti sulaukęs tarybos Seimo rinkimų rezultatų vertinimo. Taryba rinkimų rezultatus įvertino kaip blogus, centrinio rinkimų štabo darbą – nepatenkinamai, o pačio pirmininko veiklą – kaip nepateisinusią lūkesčių. Už tai balsavo 116 tarybos narių, švelnesnį variantą palaikė 62 socialdemokratai.

„Dėkoju už rinkimų rezultatų įvertinimą. Prisiimu visą atsakomybę dėl pasiektų rezultatų ir susiklosčiusios padėties. Siekdamas užkirsti kelią tolesniam partijos reputacijos visuomenės akyse menkinimui, priėmiau sprendimą atsistatydinti iš partijos pirmininko pareigų“, – kreipimesi į LSDP tarybos narius rašo G. Paluckas.

Vėliau LRT RADIJUI politikas taip pat kalbėjo, kad postą palieka norėdamas apsaugoti partiją „nuo prasidėjusių vidinių karų prieš partijos pirmininko rinkimus“.

„Matau, kad pasiekti partijos rezultatai, kuriuos mes visis vertiname prastai, tapo pretekstu telkti kariaunas ir pretekstu samprotauti apie įvairių buvusių bičiulių sugrįžimus. Aš tam kategoriškai prieštarauju, manau, kad tai gali turėti nepataisomos reputacinės žalos partijai“, – sakė G. Paluckas.

Politikas pridūrė, kad neišvengus vidinio karo, kuris „akivaizdžiai gresia“, ateity nebus, dėl ko kovoti.

„Yra tas revanšizmo pritvinkęs pūlinys, mes turėtume jo išvengti, kitaip nebus dėl ko kovoti ateityje“, – kalbėjo G. Paluckas.

Jis tvirtino, kad tapęs LSDP vadovu siekė partijos atsinaujinimo, kad tai būtų moderni, skaidri ir stipri kairioji politinė jėga.

„Esu dėkingas komandai ir visiems partiečiams, mane rėmusiems ir mane kritikavusiems. Kartu mes labai svarbi jėga. Nuoširdžiai linkiu socialdemokratams įveikti iššūkius, atsigauti, sustiprėti ir susitelkti kairiosios darbotvarkės įgyvendinimui“, – sakė jis.

Trečiadienį per nuotoliniu būdu vykusį LSDP tarybos posėdį G. Paluckas sulaukė daug kritikos iš partijos senbuvių. Vytenis Povilas Andriukaitis ir kiti teigė, kad dėl prastų rezultatų per Seimo rinkimus jis turėjo atsistatydinti bei ragino G. Palucką nebedalyvauti partijos pirmininko rinkimuose, kad „galėtumėme judėti į priekį ir gegužės mėnesį performuoti komandą“.

Pernai spalį Seimo rinkimuose socialdemokratai liko ketvirti, surinkę 9,25 proc. rinkėjų balsų. Jie laimėjo aštuonis mandatus daugiamandėje apygardoje ir dar penkis vienmandatėse apygardose.

Šeštadienį LSDP valdyba aiškinsis, kas turėtų laikinai vadovauti partijai atsistatydinus G. Paluckui, mat nėra paskirto pirmojo pavaduotojo.

G. Paluckas Lietuvos socialdemokratų partijai vadovauja nuo 2017-ųjų gegužės.

Socialdemokratų partijos taryba taip pat paankstino partijos pirmininko rinkimų datą. Nutarta juos rengti balandžio 22–25 dienomis, anksčiau skelbta, kad jie numatomi gegužės 6–9 dienomis.

Socialdemokratų partija yra didžiausia Lietuvoje, ji turi 16,7 tūkst. narių.

Olekas žada dalyvauti pirmininko rinkimuose, į partiją galėtų grįžti atskilėliai

Europarlamentaras Juozas Olekas LRT patvirtino, kad kels savo kandidatūrą partijos pirmininko rinkimuose.

J. Olekas neatmetė, kad jam tapus lyderiu į partiją galėtų grįžti atskilusios Lietuvos socialdemokratų darbo partijos nariai.

Jis taip pat teigė, kad, jo nuomone, G. Paluckas sprendimą trauktis galėjo priimti anksčiau po rinkimų.

Budbergytė ir Sysas sveikina sprendimą

Socialdemokratų atstovai Seime Rasa Budbergytė ir Algirdas Sysas sveikina partijos pirmininko G. Palucko atsistatydinimą iš pareigų.

Anot G. Palucko pavaduotojos R. Budbergytės, tai tinkamas ir teisingas žingsnis.

„Aš sakyčiau, kad jo žingsnis tinkamas ir vietoje. Man tiesiog gaila, kad jis taip daro – labai juo tikėjau ir tikiu kaip žmogumi, partijos pirmininku, kuris siekė to atsinaujinimo“, – BNS penktadienį sakė R. Budbergytė.

„Labai apmaudu, bet žingsnį reikia vertinti kaip teisingą“, – pridūrė ji.

„Jis labai ilgai galvojo“

Socialdemokratų partijos frakcijos Seime seniūnas A. Sysas sakė, kad G. Paluckas sprendimą galėjo priimti ir anksčiau.

„Tą raginau daryti pirmomis dienomis po rinkimų, jis labai ilgai galvojo“, – BNS teigė A. Sysas.

Pasak jo, G. Paluckas nepadarė ir dar vieno darbo – nepaskyrė pirmojo pavaduotojo.

„Čia pirmininko nepadarytas darbas (...) Jeigu būtų paskirtas, tai nebūtų problemos, pavaduotojas iškart galėtų perimti vadovavimą“, – kalbėjo socialdemokratas.

Jis teigė manantis, kad kitą savaitę bus išspręstas laikinojo partijos vadovo klausimas.

Populiariausi

Karantinas Vilniuje
COVID-19 TRUMPAI 6

Lietuvoje

2021.03.05 09:32
COVID-19 TRUMPAI

COVID-19 Lietuvoje: plečiasi židiniai darželiuose, įmonėse ir futbolo klube

434 atvejai, mirė 5 žmonės; atnaujinta 11.10
6
Rugsėjo 1-oji

Lietuvoje

2021.03.05 12:48

Pradinukų sugrįžtuves į klases ketinančios skelbti Plungės meras: baubas nėra toks didelis, kokį jį piešia

ministerija iki antradienio vakaro laukia mokyklų, kurios nori atverti duris, apsisprendimo