Lietuvoje

2021.01.22 15:11

Dulkys: karantinas turėtų būti pratęstas dar mėnesiui – iki kovo pradžios

atnaujinta 16.54
LRT.lt, BNS2021.01.22 15:11

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys interviu portalui „Verslo žinios“ teigė, kad karantinas turėtų būti pratęstas dar mėnesiui – iki kovo pradžios.

Kaip praėjusių metų gruodį nutarė ministrų kabinetas, karantino režimas šalyje pratęsiamas iki sausio 31-osios. Jis šalyje buvo įvestas praėjusių metų lapkritį. Jo metu uždarytos daugelis parduotuvių, sporto ir laisvalaikio praleidimo vietų, apribotas žmonių judėjimas tarp savivaldybių ir susibūrimai tiek namuose, tiek viešose vietose.

Kaip „Verslo žinioms“ atskleidė ministras, galima tikėtis laipsniškų jo režimo sušvelninimų, tačiau jų nereikėtų laukti jau nuo vasario pradžios – visų didesnių karantino atpalaidavimų dar teks palaukti, jie galimi tik sumažėjus atvejų skaičiui.

A. Dulkys interviu „Verslo žinioms“ dėstė, kad per greitas karantino sąlygų atlaisvinimas gali pabloginti situaciją.

Kiek vėliau jo poziciją BNS penktadienį perdavė ir atstovė spaudai Aistė Šuksta. Ministras nesiėmė prognozuoti, kada konkrečiau galėtų būti švelninamos karantino sąlygos.

„Tai priklauso nuo atvejų skaičiaus. Šiuo metu turime daugiau nei 500 naujų atvejų per dieną 100 tūkst. gyventojų per dvi savaites. Kai atvejų skaičius ženkliai mažės ir išliks stabilus 14 dienų, tuomet galime tikėtis laipsniško ribojimų mažinimo“, – BNS teigia A. Dulkys.

Pasak „Verslo žinių“, karantino pratęsimas bus svarstomas jau kitą savaitę Vyriausybės posėdžio metu.

LRT.lt primena, kad šitą savaitę trečiadienį posėdžiavęs ministrų kabinetas nutarė minimaliai švelninti kai kuriuos karantino ribojimus.

Vyriausybė numatė, kad vaikai, kuriems kyla sunkumų mokytis nuotoliniu būdu namuose, galės nuotoliniu būdu mokytis mokyklose, kitose ugdymo įstaigose, o tiems vaikams, kuriems priklauso nemokamas maitinamas, jis bus suteikiamas. Ši nuostata jau pradėta įgyvendinti.

Ministrai taip pat nutarė leisti bendrauti dviem šeimoms ir (ar) dviem namų ūkiams, jeigu viename iš jų yra ne daugiau kaip vienas asmuo arba neįgalus nepilnametis, arba nuolatinės priežiūros dėl neįgalumo reikalaujantis suaugęs asmuo.

Tokiems artimus kontaktus turintiems šeimų ir (ar) namų ūkio nariams būtų draudžiama turėti artimus kontaktus su kitais asmenimis darbo ir kitose vietose. Tai būtų savotiškas palengvinimas žmonėms, kuriems reikalinga nuolatinė priežiūra, bei vienišiems asmenims.

Plačiau:

Siekiant sumažinti galimas užsikrėtimo koronoviruso (COVID-19) infekcija rizikas, tokiems artimus kontaktus turintiems šeimų ar namų ūkio nariams būtų draudžiama turėti artimus kontaktus su kitais asmenimis.

Jeigu palaikymo burbulas sudaromas su žmogumi, kuris yra priskiriamas rizikos grupei, papildomai rekomenduojama dėvėti kaukes, išlaikyti 2 metrų atstumą, vėdinti patalpas bent vieną kartą per valandą.

Palaikymo burbulo nariams būtų leidžiama judėti iš vienos savivaldybės į kitą, jeigu jie yra skirtingose savivaldybėse.

Plačiau:

Populiariausi

Karantinas Vilniuje
COVID-19 TRUMPAI 6

Lietuvoje

2021.03.05 09:32
COVID-19 TRUMPAI

COVID-19 Lietuvoje: plečiasi židiniai darželiuose, įmonėse ir futbolo klube

434 atvejai, mirė 5 žmonės; atnaujinta 11.10
6
Rugsėjo 1-oji

Lietuvoje

2021.03.05 12:48

Pradinukų sugrįžtuves į klases ketinančios skelbti Plungės meras: baubas nėra toks didelis, kokį jį piešia

ministerija iki antradienio vakaro laukia mokyklų, kurios nori atverti duris, apsisprendimo