Lietuvoje

2016.04.06 15:49

STT užkluptas G. Furmanavičius raginamas pasitraukti

Liepa Želnienė, 15min.lt, ELTA2016.04.06 15:49

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai trečiadienį ryte krėtė Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) centrinę būstinę Vilniuje. Sulaikytas ir apklausiamas NŽT direktorės patarėjas Gintaras Furmanavičius. Paaiškėjo, kad STT tyrimas susijęs su 15min.lt aprašytu sklypu po sprogusia pirtimi Vilniuje. Premjeras Algirdas Butkevičius ir žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė po šių žinių paragino G. Furmanavičių pasitraukti.

„Jeigu jis sulaikytas kaip įtariamasis, jis turėtų palikti šitas pareigas“, – teigė A. Butkevičius. Žemės ūkio ministrė V. Baltraitienė teigė, kad G. Furmanavičius, jei jam pareikšti įtarimai, turi atsistatydinti nedelsiant.

„Tie žmonės, kurie vykdo nusikalstamą veiklą, turi atsakyti visu griežtumu. Jeigu yra pareikšti įtarimai, turi iš karto išeiti iš darbo, nelaukiant teismo pabaigos“, – sakė V. Baltraitienė.

Premjeras pavedė Generalinei prokuratūrai patikrinti NŽT veiklą per dvejus metus. „Manau, kad šiuo metu šitie tikrinimai yra atliekami. Kai turėsiu išsamią analizę, ir ji bus atlikta, tada aš padarysiu išvadas“, – sakė A. Butkevičius.

STT G. Furmanavičių įtaria prekyba poveikiu. Su juo sulaikytas ir asmuo, susitaręs su G. Furmanavičiumi dėl prekybos poveikiu. Apie STT pareigūnų apsilankymą 15min.lt patvirtino laikinoji tarnybos vadovė Aušra Kalantaitė. Pasak jos, STT pareigūnai į tarnybą atvyko trečiadienį ryte.

„Aš pati tuo metu nebuvau darbe. Kad pas mus tarnyboje yra STT specialistai, galiu patvirtinti, bet kokie veiksmai padaryti dėl G. Furmanavičiaus, pasakyti negaliu. Nuo 8 val. buvau Seime, paskui man buvo pranešta, kad STT yra pas mus ir man reiktų grįžti“, – sakė A. Kalantaitė.

Sulaikė G. Furmanavičių

Kad G. Furmanavičius sulaikytas, naujienų agentūrai BNS patvirtino STT vadovas Saulius Urbanavičius.

„G. Furmanavičius buvo sulaikytas šiandien“, – BNS sakė STT vadovas.

Vėliau A. Kalantaitė 15min.lt informavo, kad STT domisi pirtimi Subačiaus gatvėje, Vilniuje.

„Mane informavo oficialiai, kad yra vykdomas dokumentų poėmis dėl žemės sklypo esančio Subačiaus gatvėje 49A. Pas Teisės departamento direktorę yra vykdomas poėmis, surašomas aktas, bet jai pačiai jokie įtarimai nėra pareikšti“, – tikino A. Kalantaitė.

Koks G. Furmanavičiaus vaidmuo Vilniaus pirties istorijoje, laikinoji NŽT vadovė negalėjo pasakyti.

Domisi sklypu po sprogusia pirtimi

Perimti sklypą po sprogusia pirtimi siekė buvęs Vilniaus savivaldybės bendrovės „Start Vilnius“ direktoriaus pavaduotojas Rimantas Jurkšas. Kaip rašė 15min.lt, sprogusi pirtis į „Start Vilnius“ rankas perduota 2013 m. vasarą, kai Vilniaus tarybos sprendimu prie „Start Vilnius“ prijungta savivaldybės bendrovė „Pylimo pirtis“.

Pats pastatas „Start Vilnius“ rankose užsibuvo vos daugiau nei metus. 15min.lt žiniomis, pernai rugsėjį pirtis tapo bendrovės „NT koncernas“ nuosavybe. Šią bendrovę lygiomis dalimis valdo R. Jurkšas ir jo verslo partneris Vaclovas Daukšas.

Darbo partija G. Furmanavičiaus narystę stabdys

G. Furmanavičiaus narystė Darbo partijoje bus stabdoma, sako šios partijos lyderis europarlamentaras Valentinas Mazuronis.

„Kreipiausi į prezidiumą, prašydamas, kad būtų sustabdyta jo narystė partijoje tol, kol vyks tyrimas. Nepranešta dėl ko ir kaip, bet pats sulaikymas rodo, kad vyksta tyrimas, kuriame akivaizdžiai dalyvauja sulaikytas žmogus – G. Furmanavičius – ir, mano nuomone, tol, kol vyksta tyrimas, turi būti sustabdyta narystė partijoje“, – BNS sakė V. Mazuronis.

Jis teigė kol kas neturintis jokios informacijos apie tai, dėl ko sulaikytas G. Furmanavičius, o apie įvykį sužinojęs iš žiniasklaidos. V. Mazuronis teigia nesiejantis tyrimo su partija ar politika.

„Negaliu ir nesiruošiu jokių politinių versijų kelti. Manau, kad reikia depolitizuoti tuos dalykus ir leisti teisėsaugai vykdyti tyrimą“, – sakė Darbo partijos lyderis.

Ministrė nieko nežino

Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė sakė, kad STT dokumentų poėmius trečiadienį atlieka NŽT Teisės departamente.

„Neturiu jokios informacijos, tik žinau, kad yra vienas sulaikytas, net nežinau, kas. Man yra naujiena. Direktorė pasakė, kad yra daromi poėmiai“, – BNS sakė ministrė.

Sutapimas, ar ne, bet ketvirtadienį turi būti konkurso būdu išrinktas naujas NŽT vadovas. Konkurse dalyvauja net 27 kandidatai.

Anksčiau 15min.lt rašė, kad G. Furmanavičių buvusi tarnybos vadovė Daiva Gineikaitė patarėju buvo įdarbinusi be konkurso. Valstybės tarnybos departamentas nustatė, kad jis tarnyboje buvo įdarbintas pagal darbo sutartį, nors vykdė valstybės tarnautojo pareigas.

Departamentas nurodė klaidas ištaisyti – arba atleisti G. Furmanavičių ir patarėjo ieškoti skelbiant normalų konkursą, arba atimti iš patarėjo valstybės tarnautojo funkcijas.

D. Gineikaitė nusprendė G. Furmanavičiaus neatleisti.

G. Furmanavičius yra ilgametis Darbo partijos narys. Kurį laiką D. Gineikaitė taip pat priklausė šiai partijai ir buvo jos atstove per 2012 m. Seimo rinkimus Kaune, Kalniečių apygardoje. Šioje apygardoje tuomet kandidatavo Darbo partijos narys, dėl įtarimų kyšininkaujant iš Žemės ūkio viceministro pareigų užpernai atsistatydinęs Rytis Šatkauskas.

Gaisras Kaune
9
2021.05.07 11:55

Milžiniškas gaisras Kaune užgesintas: užsiliepsnojo metalo atliekos, didelis dūmų kamuolys buvo matomas iš toli

užterštas vanduo galimai tekėjo į Nemuną; atnaujinta 19.00
9
Saulius Skvernelis
2021.05.07 09:27

Skvernelis: rengiamas partnerystės įstatymas iš esmės įteisintų vienalyčių santuoką

palaiko „Šeimos maršo“ idėją; atnaujinta 17.18
Ingrida Šimonytė
Klaipėdos ritmas 23