Lietuvoje

2021.01.22 11:41

Prezidentas nemato galimybių Linkevičiui ir Karobliui tapti ambasadoriais Briuselyje ir Vašingtone

atnaujinta 16.12
Modesta Gaučaitė-Znutienė, LRT.lt, BNS2021.01.22 11:41

Prezidentas Gitanas Nausėda nutarė netvirtinti buvusių ministrų Lino Linkevičiaus ir Raimundo Karoblio ambasadoriais Briuselyje ir Vašingtone. Šalies vadovas teigė, kad priekaištų jų darbui neturi, tačiau yra būtinas politinio atšalimo laikotarpis.

Trečiadienį buvo pranešta, kad buvęs užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ir buvęs krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis galėtų tapti Lietuvos ambasadoriais Briuselyje ir Vašingtone, tačiau prezidentas Gitanas Nausėda tokius pasiūlymus atmetė.

Penktadienį apie tai paklaustas G. Nausėda patvirtino, kad iš tikro šiuo metu buvusių ministrų ambasadoriais tvirtinti neketina.

„Iš tikrųjų, šis klausimas apaugo gandais, todėl noriu labai aiškiai pasakyti, kad šiuo metu aš nematau galimybės šiems neseniai buvusiems ministrams užimti ambasadorių minėtose valstybėse pareigas dėl labai paprastos priežasties – dėl reikalingo politinio atšalimo“, – tvirtino šalies vadovas.

Pasak G. Nausėdos, jeigu tikrai ne žodžiais, o darbais norima siekti diplomatinės tarnybos depolitizavimo, būtina taikyti politinio atšalimo laikotarpį.

Prezidentas teigė neturintis priekaištų R. Karoblio ir L. Linkevičiaus darbui ministerijose: „Maža to, jeigu jūs prisimintumėte, aš labai aktyviai dalyvavau, kad R. Karoblis būtų skirtas krašto apsaugos ministru tuo metu, kuomet Sauliaus Skvernelio Vyriausybė atidavė savo įgaliojimus ir viena iš partijų norėjo užimti Krašto apsaugos ministeriją.

Mano pasipriešinimas lėmė tai, kad ponas Karoblis liko krašto apsaugos ministru iki kadencijos pabaigos.“

L. Linkevičius ir R. Karoblis artimiausiu metu eis ambasadorių ypatingiems pavedimams pareigas Užsienio reikalų ministerijos Europos Sąjungos departamente.

L. Linkevičius į diplomatinę tarnybą grįžo sausio 11 dieną, R. Karoblis darbą turėtų pradėti kitą pirmadienį, sausio 25 dieną, BNS informavo užsienio reikalų ministro atstovė spaudai Vytautė Šmaižytė.

Ministrų pareigas ilgamečiai diplomatai ėjo iki gruodžio 11 dienos, kada prisiekė naujoji Ingridos Šimonytės Vyriausybė.

Užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio atstovė spaudai ir L. Linkevičius BNS sakė, kad prezidento pozicijos nekomentuos.

R. Juknevičienė: dar viena prezidento klaida

Europos parlamento narė Rasa Juknevičienė socialiniame tinkle rašė nesuprantanti prezidento argumento dėl buvusių ministrų neskyrimo ambasadoriais.

„Manau, visai ne vietoje toks prezidento argumentas. Atšalimo praktika yra taikoma specialiųjų tarnybų, žvalgybų žmonėms dėl jų sukauptos operatyvinės informacijos, tačiau čia viskas yra atvirkščiai. Šie žmonės yra sukaupę didžiulę politinę, institucinę, diplomatinę patirtį, kuri nedidelius resursus turinčiai šaliai yra ypatingai svarbi“, – rašė R. Juknevičienė.

Pasak jos, tokios patirties ir tokius įrašus savo biografijose turintys žmonės atidarytų duris pagrindinėse pasaulio sostinėse žymiai efektyviau nei kiti.

„Valstybė per 30 metų daug investavo, kad apskritai rastųsi tokią patirtį turintys žmonės. Tuo labiau, kad jie įrodė galintys išlaikyti pagrindines valstybės kryptis net siaučiant Karbauskio populistinei bangai. Manau, dar viena mūsų prezidento klaida. Paaiškės ir tikrosios priežastys. Bet nuo to ne geriau“, – teigė ji.

Populiariausi

Karantinas Vilniuje
COVID-19 TRUMPAI 6

Lietuvoje

2021.03.05 09:32
COVID-19 TRUMPAI

COVID-19 Lietuvoje: plečiasi židiniai darželiuose, įmonėse ir futbolo klube

434 atvejai, mirė 5 žmonės; atnaujinta 11.10
6
Rugsėjo 1-oji

Lietuvoje

2021.03.05 12:48

Pradinukų sugrįžtuves į klases ketinančios skelbti Plungės meras: baubas nėra toks didelis, kokį jį piešia

atnaujinta 15.58; iki antradienio vakaro laukia mokyklų, kurios nori atverti duris, apsisprendimo