Lietuvoje

2021.01.22 14:03

Mokslininkai ieško pinigų, ministrė beda pirštu į buvusią Vyriausybę

LRT.lt2021.01.22 14:03

Lietuvos mokslo taryba skelbia nesulaukianti Vyriausybės sprendimo dėl finansavimo pavasarį numatytiems mokslo tyrimams, susijusiems su pandemijos valdymu. Pavasarį reaguodama į dėl COVID-19 atsiradusius naujus mokslinių tyrimų poreikius, Lietuvos mokslo taryba pakvietė mokslininkus imtis tyrimų sveikatos, socialinėje ir kitose srityse, susijusių su COVID-19. Kilus pasipiktinimui, švietimo, mokslo ir sporto ministrė aiškina, kad pinigų šiam reikalui buvusi Vyriausybė nenumatė, o kai kurie iš projektų sulaukė kritikos. 

Lietuvos mokslo taryba šią savaitę paskelbė, kad, atlikusi ekspertinį paraiškų vertinimą, negali baigti DNR trumpalaikių tyrimų sveikatos ir švietimo bei ugdymo srityje konkurso ir paskelbti jo rezultatų bei pasirašyti finansavimo sutarčių, nes laukiama Vyriausybės sprendimų dėl Ateities ekonomikos DNR plane numatytų veiksmų bei finansavimo šaltinių ir atnaujintos Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos įgyvendinimo sutarties su Lietuvos mokslo taryba.

Į mokslininkų priekaištus socialiniame tinkle sureagavo švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Anot ministrės, plačiai buvusios Vyriausybės išgarsintas Ateities ekonomikos DNR planas neturėjo jokio finansinio pagrindo.

„Todėl, kad nebuvo numatyta, iš kur bus paimti tie šimtai milijonų eurų (bendra suplanuota projektų vertė buvo net 570 mln. eurų), reikalingi plane surašytiems projektams įgyvendinti. Buvo sukurta daug iliuzijų, paskelbta projektų, o dabar vienas po kito projektų rengėjai klausia: kur pinigai? Deja, jų nėra. Ne tik kad nebuvo numatyta biudžete, bet ir nepatvirtinta Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės strategija, kuri leistų tikėtis, kad projektai bus padengti iš ES lėšų“, – aiškino J. Šiugždinienė.

Ji pabrėžė, kad tokio pritarimo švietimo srityje iš Europos Komisijos nebuvo gauta.

„Sulaukta tik daug pastabų, kad siūlomi projektai yra fragmentiški, nematyti, kaip bus įgyvendinta švietimo reforma, kaip bus konsoliduoti turimi resursai ir kt.

Labai liūdna ir nesmagu prieš mokslininkus, kurie pateikė projektus ir laukia finansavimo. Darome tai, kas įmanoma, kad kuo greičiau pasitvirtintume Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės strategiją, kas mums leistų užsitikrinti, kad pasiūlyti projektai bus finansuoti.

Su savo komanda ministerijoje prie šių klausimų dirbame labai intensyviai jau kelias savaites“, – tikino J. Šiugždinienė.

Populiariausi

Karantinas Vilniuje
COVID-19 TRUMPAI 6

Lietuvoje

2021.03.05 09:32
COVID-19 TRUMPAI

COVID-19 Lietuvoje: plečiasi židiniai darželiuose, įmonėse ir futbolo klube

434 atvejai, mirė 5 žmonės; atnaujinta 11.10
6
Rugsėjo 1-oji

Lietuvoje

2021.03.05 12:48

Pradinukų sugrįžtuves į klases ketinančios skelbti Plungės meras: baubas nėra toks didelis, kokį jį piešia

ministerija iki antradienio vakaro laukia mokyklų, kurios nori atverti duris, apsisprendimo