Lietuvoje

2021.01.22 11:18

Nausėda gavo EK pažadą – iki vasaros bus paskiepyta mažiausiai 70 proc. gyventojų

atnaujinta 11.28
Modesta Gaučaitė-Znutienė, LRT.lt2021.01.22 11:18

Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį pranešė sulaukęs Europos Komisijos pirmininkės patvirtinimo, kad Lietuva gaus pakankamai COVID-19 vakcinos dozių, leisiančių iki vasaros paskiepyti du trečdalius šalies gyventojų.

Ketvirtadienį šalies vadovas dalyvavo nuotoliniame Europos Vadovų Tarybos (EVT) posėdyje, skirtame aptarti vakcinavimo spartos užtikrinimą Europos Sąjungos valstybėse.

G. Nausėda teigė, kad Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen patikino, jog Lietuva iki vasaros pradžios galės nuo COVID-19 paskiepyti mažiausiai 70 proc. suaugusių šalies gyventojų. Anot šalies vadovo, per pirmąjį ir antrąjį šių metų ketvirčius Lietuvą pasieks 4 mln. vakcinos dozių.

„Tai yra gerokai daugiau, nei mes šiuo metu skiepijame ir įsivaizdavome iki neseno meto“, – teigė G. Nausėda.

Šalies vadovas sakė besitikintis, kad greitu metu Europos vaistų agentūra priims teigiamą sprendimą dėl „AstraZeneca“ vakcinos. Jei sprendimas bus teigiamas, anot prezidento, galima tikėtis, kad jau vasario viduryje Lietuvą pasieks ir šio gamintojo vakcina.

Be to, jis kalbėjo, kad eilėje stovi įmonė „Johnson & Johnson“, taip pat gaminanti COVID-19 vakciną. Kaip teigė G. Nausėda, preliminariai numatoma, kad sprendimas dėl šios vakcinos tinkamumo turėtų būti priimtas kovo mėnesį. Jei sprendimas bus teigiamas, balandį Lietuva sulauks ir šios vakcinos.

Nausėda gavo EK pažadą – iki vasaros bus paskiepyti du trečdaliai gyventojų

Prezidentas taip pat pabrėžė, kad „AstraZeneca“ bei „Johnson & Johnson“ vakcinos nereikalauja laikymo ir transportavimo itin žemoje temperatūroje, todėl, kaip teigė G. Nausėda, tai padaro visą procesą gerokai lengvesnį. Negana to, G. Nausėda teigė, kad neatmestina, jog skiepijant „Johnson & Johnson“ vakcina, žmogui reikės tik vienos jos dozės.

„Iš to, kas pasakyta, galima padaryti išvadą, kad artimiausioje ateityje didžiausias iššūkis bus ne vakcinos trūkumas, o sugebėjimas masiškai vakcinuoti mūsų žmones tam, kad opitmaliai išnaudotumėme laiką ir galėtume pasiekti kolektyvinį imunitetą iki Karaliaus Mindaugo karūnavimo šventės. Galime sau užsibrėžti tokį tikslą“, – tvirtino G. Nausėda.

Pasak jo, didžiausias logistikos iššūkis kils antrąjį šių metų ketvirtį. Todėl, kaip teigė šalies vadovas, reikia daryti viską, kad tiek vakcinavimo centrų kūrimo prasme, tiek ir jų pajėgumų prasme būtų įmanoma atremti tokius iššūkius.

„Jeigu to nepadarysime, teks visiems mums atsakyti į labai nepatogius klausimus, kodėl esant pakankamam vakcinos kiekiui, mes nesugebėjome vakcinuoti maksimalaus skaičiaus žmonių ir žmonės toliau serga. Mes neturime teisės palikti erdvės tokiems klausimams“, – kalbėjo šalies vadovas, pridurdamas, kad privaloma užtikrinti skaidrią vakcinavimo sistemą.

G. Nausėda taip pat sakė, kad vakcinavimo centrai jau yra kuriami, tačiau per vasarį būtina užtikrinti, kad visuose regionuose egzistuotų vakcinavimo centrai. Prezidento teigimu, didžiuosiuose miestuose jų turėtų būti bent po keletą. Visų centrų pajėgumai, pasak šalies vadovo, turėti būti pakankami, kad būtų pasiekti iškelti tikslai.

„Mūsų skaičiavimais, jau vasario mėnesį reikėtų pasiekti, kad per dieną būtų vakcinuojama 10 tūkst. žmonių. Tuo tarpu, antrąjį metų ketvirtį reikėtų padidinti šitą apimtį iki 34-35 tūkst. per dieną vidutiniškai“, – sakė prezidentas.

Populiariausi

Karantinas Vilniuje
COVID-19 TRUMPAI 6

Lietuvoje

2021.03.05 09:32
COVID-19 TRUMPAI

COVID-19 Lietuvoje: plečiasi židiniai darželiuose, įmonėse ir futbolo klube

434 atvejai, mirė 5 žmonės; atnaujinta 11.10
6
Rugsėjo 1-oji

Lietuvoje

2021.03.05 12:48

Pradinukų sugrįžtuves į klases ketinančios skelbti Plungės meras: baubas nėra toks didelis, kokį jį piešia

ministerija iki antradienio vakaro laukia mokyklų, kurios nori atverti duris, apsisprendimo