Lietuvoje

2021.01.22 10:04

Dalį darbuotojų paskiepijusi „SPA Vilnius Anykščiai“ tikina leidimą gavusi iš savivaldybės

LRT.lt, Ignas Jačauskas, BNS2021.01.22 10:04

Praėjusią savaitę dalis „SPA Vilnius Anykščiai“, veikiančios pagal asmens sveikatos priežiūros įstaigos licenciją, darbuotojų buvo paskiepyti vakcina nuo COVID-19, rašoma „SPA Vilnius Anykščiai“ pranešime spaudai.

Kilus abejonėms dėl darbuotojų skiepijimo įmonės direktorė Giedrė Maumevičiūtė teigia, kad skiepyti gavo leidimą iš Anykščių rajono savivaldybės.

„Praėjusią savaitę gavome Anykščių rajono savivaldybės prašymą pateikti sąrašą visų įmonės darbuotojų, kurie sutiktų skiepytis. Kelis kartus teiravomės savivaldybės atstovų, ar tikrai patenkame tarp skiepijamų prioriteto tvarka, bet buvome patikinti, kad atėjo mūsų, kaip įstaigos, eilė darbuotojų vakcinavimui.

Kaip buvome prašyti, pateikėme visų sutikusių skiepytis darbuotojų sąrašą, sudarytą pirmenybės tvarka: nuo daugiausiai galimo sąlyčio su klientais turinčių iki administracijos darbuotojų. Pateiktoje sąrašo formoje patys papildomai nurodėme, kurie darbuotojai dirba administracijoje, taip sudarydami galimybę specialistams įvertinti, kurie iš jų tikrai turi būti skiepijami. Savivaldybės kvietimą vakcinuotis gavo visi tame sąraše esantys darbuotojai“, – teigia ji.

„Gavę savivaldybės kvietimą skiepytis negalėjome atsisakyti, nes pasibaigus pandeminei situacijai, atnaujinsime veiklą, todėl turime užtikrinti savo darbuotojų bei klientų saugumą“, – rašoma įmonės pranešime.

„Matome, kad verta atkreipti dėmesį ir į tai, jog sprendimus dėl skiepijimo priima ne Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, kurios dabartinė ministrė įmonėje UAB „Raminora“, valdančioje SPA VILNIUS Druskininkuose, dirbo prieš kelioliką metų. UAB „Raminora“ ne tik kad veiklą vykdo kitame mieste, bet yra ir atskira įmonė, su kuria dalinamės prekės ženklą SPA VILNIUS“, – pabrėžiama įmonės pranešime.

„Nedarėme jokių veiksmų siekdami prioriteto tvarka paskiepyti savo darbuotojus, o net priešingai – kėlėme abejones ar tikrai jau turime tą daryti“, – pabrėžia „SPA Vilnius Anykščiai“ direktorė.

Praėjusią savaitę Anykščių rajono savivaldybės meras konservatorius Sigutis Obelevičius BNS teigė, kad gavus 600 vakcinų, maždaug dešimtadalis jų skirta sveikatinimo centro darbuotojų skiepams, o tai padaryta vadovaujantis sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio nustatyta eiliškumo tvarka, prieš tai paskiepijus visas kitas rizikos grupes. Meras teigė tvarkoje pasigendantis logikos, nes savivaldybė, anot jo, mieliau rinktųsi skiepyti žemiau prioritetų eilėje esančius, tačiau kontaktų su kitais žmonėmis turinčius asmenis.

„SPA Vilnius“ Anykščiuose turi sveikatos priežiūros veiklos licenciją, tad jos darbuotojams ministro įsakymu teikiamas prioritetas. A. Dulkys pabrėžė, kad skiepijant SPA darbuotojus pažeidimų nepadaryta ir sakė neabejojantis, jog artimiausiu metu pasiskiepys ir kitos prioritetinės grupės.

A. Dulkio įsakyme dėl COVID-19 vakcinacijos prioritetų pirmiausia numatyta skiepyti medikus, aukščiausios rizikos pacientus, slaugos ir globos įstaigų gyventojus bei darbuotojus, po jų eilėje įtraukti savanoriai ir „kiti asmens sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai“.

Statistikos departamento duomenimis, Lietuvoje pirmąja vakcinos nuo COVID-19 doze paskiepyti daugiau nei 57 tūkst. žmonių, abiem dozėmis – beveik 9 tūkstančiai.

Populiariausi

Karantinas Vilniuje
COVID-19 TRUMPAI 6

Lietuvoje

2021.03.05 09:32
COVID-19 TRUMPAI

COVID-19 Lietuvoje: plečiasi židiniai darželiuose, įmonėse ir futbolo klube

434 atvejai, mirė 5 žmonės; atnaujinta 11.10
6
Rugsėjo 1-oji

Lietuvoje

2021.03.05 12:48

Pradinukų sugrįžtuves į klases ketinančios skelbti Plungės meras: baubas nėra toks didelis, kokį jį piešia

ministerija iki antradienio vakaro laukia mokyklų, kurios nori atverti duris, apsisprendimo