Lietuvoje

2021.01.22 08:01

Prezidento patarėja: įveikus logistinius ir vakcinos gamybos iššūkius, 70 proc. kolektyvinis imunitetas ES „visiškai įgyvendinamas“

Edvardas Kubilius, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2021.01.22 08:01

Pasiekti kolektvyniam imunitetui reikalingą 70 proc. paskiepytų gyventojų ribą visos Europos mastu yra realus ir iki vasaros vidurio įgyvendinamas siekis, sako prezidento patarėja Asta Skaisgirytė. Apie tokį skaičių Europos vadovų diskusijose užsiminta ir anksčiau, o ketvirtadienį įvykęs Europos Vadovų Tarybos susitikimas esą leidžia tikėtis, kad link šio tikslo gali būti sėkmingai judama.

„Kai klausiate, ar tikrai įmanoma, atsakymas turbūt būtų taip, jeigu gausime pakankamai dozių, jeigu logistiškai susidėliosime, kad skiepijimas būtų vykdomas dideliais kiekiais kiekvienoje šalyje, kasdien, tada tas siekis yra visiškai pasiekiamas“, – LRT RADIJUI sakė prezidento Gitano Nausėdos vyriausioji patarėja užsienio politikai A. Skaisgirytė.

Europos Vadovų Taryba ketvirtadienio vakarą tarėsi, kaip paspartinti gyventojų skiepijimą nuo koronaviruso ir visos Europos Sąjungos mastu kuo greičiau įgyti kolektyvinį imunitetą.

„Jeigu bendrieji kontraktavimo lygiai ES yra dideli ir jų turėtų pakakti, tai gamyba ir pristatymas kol kas nėra pakankami. Dar yra tik pati gamybos pradžia, vėliau, greičiausiai, po to, kai bus autorizuotos dar dviejų gamintojų vakcinos, tie kiekiai didės ir situacija gerės“, – kalbėjo prezidento vyriausioji patarėja.

ES lyderiai neatmeta galimybės, kad dėl COVID-19 artimiausiomis dienomis Bendrijoje gali būti įvesti nauji kelionių ribojimai. Apie konkrečias priemones kol kas neskelbiama, tačiau jos galiotų tiems piliečiams, kurie keliauja iš labiausiai paveiktų viruso zonų.

„Ar užsidarymas tarp ES šalių yra išeitis? Sakyčiau, kad lyderiai taip nesakė, atvirkščiai. Buvo teigiama, kad reikia išsaugoti žaliuosius koridorius, reikia išsaugoti tiekimo grandines, kad jis nesutriktų, tačiau būtina atsisakyti neesminių kelionių tiek ES viduje, tiek į ES iš trečiųjų šalių“, – sakė patarėja.

Pasak patarėjos, vakarykščiame susitikime „buvo tam tikrų emocijų, išsakomų ir Europos Komisijai, ir vieni kitiems“, tačiau susitikimas buvo produktyvus.

Populiariausi