Lietuvoje

2021.01.21 21:01

Į virtualią diplomų įteikimo šventę pasipuošus – pandemija nenuslopino noro džiaugtis

Aida Murauskaitė, LRT.lt2021.01.21 21:01

„Nusprendžiau nepasiduoti aplinkybėms ir kartu neprarandant humoro jausmo diplomą virtualiai priimti oriai. Vivat academia, Vivant professores, Vivat membrum quodlibet, Vivat membra quaelibet; Semper sint in flore!“, – tokiu įrašu socialiniame tinkle pasidalijo šiemet magistro studijas Vilniaus universitete pabaigusi vilnietė Rūta Grigolytė. 

Žinių vadybos ir lyderystės magistro laipsnį įgijusi Rūta sakė, kad iš pradžių buvo kiek liūdna sužinojus, kad su bendramoksliais negalės atsiimti diplomo įprastiniu būdu, juolab šventė Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčioje būna labai graži.

„Tad nutariau pati sau surengti šventę, tai lyg kompensacija, kad dėl susiklosčiusių aplinkybių vyksta ne reali, o virtuali šventė. Be to, tai ir mano padėka Vilniaus universiteto dėstytojams, kurie labai padėjo studijuojant, mokantis nuotoliniu būdu, į mane išties buvo daug investuota“, – pasakojo R. Grigolytė.

Ji yra baigusi vadybos bakalauro studijas, 15 metų kaupė žurnalistės ir redaktorės patirtį įvairiose žiniasklaidos priemonėse – portaluose, dienraščiuose, žurnaluose, televizijoje, vadovavo verslo žurnalistų komandai naujienų agentūroje. Iki žurnalistikos kelerius metus dirbo kultūros įstaigose.

Ketvirtadienį, prieš prasidedant virtualiai iškilmingai ceremonijai, R. Grigolytė apsirengė specialiai tam reikalui išsinuomotą mantiją.

„Planuoju ją vilkėdama eiti ir į paštą atsiimti ten atsiųsto diplomo“, – šypsodamasi sakė magistrė.

Rūta sakė, kad įkvėpimo pasipuošti suteikė ir sūnus, prieš kurį laiką pasakydamas, kad mama galėtų vilkėdama mantija eiti į paštą atsiimti diplomo.

„Mančesterio universitete, kur jis pats studijuoja, kai kurie ceremonijų dėl karantino netekę absolventai taip jau darė anksčiau“, – sakė R. Grigolytė.

Vilniaus universitete diplomai šiemet pradėti teikti šiandien – sausio 21 dieną. Sausio-vasario mėnesiais bus rengiamos virtualios diplomų teikimo šventės, o patys diplomai studentams bus įteikti laikantis saugumo reikalavimų – atvykus po vieną į fakultetą arba, studentui pageidaujant, diplomas gali būti išsiųstas per kurjerių tarnybą nurodytu adresu.

Taip pat bus galimybė diplomą pasiimti vasaros metu savo fakulteto gyvos iškilmingos diplomų teikimo ceremonijos metu, jei tokios galės vykti, atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją šalyje.

Panašiai elgsis ir kitos aukštosios mokyklos. Tarkime, Kauno technologijos universitete, kaip ir praėjusi, taip ir šiemetinė diplomų šventė bus virtuali. Absolventai jungsis per „Zoom“ platformą sausio 29 d. 15 val. O fiziškai diplomus studentai galės atsiimti savo fakultetuose sausio 28-29 d.

Populiariausi

Karantinas Vilniuje
COVID-19 TRUMPAI 6

Lietuvoje

2021.03.05 09:32
COVID-19 TRUMPAI

COVID-19 Lietuvoje: plečiasi židiniai darželiuose, įmonėse ir futbolo klube

434 atvejai, mirė 5 žmonės; atnaujinta 11.10
6
Rugsėjo 1-oji

Lietuvoje

2021.03.05 12:48

Pradinukų sugrįžtuves į klases ketinančios skelbti Plungės meras: baubas nėra toks didelis, kokį jį piešia

ministerija iki antradienio vakaro laukia mokyklų, kurios nori atverti duris, apsisprendimo