Lietuvoje

2021.01.21 14:11

Seimo pirmininkė: sunkiai įsivaizduoju komitetą, kuriame tiktų toks politikas, kaip Gražulis

LRT.lt2021.01.21 14:11

700 kultūros atstovų kreipėsi į Seimą reikalaudami, kad parlamentaras Petras Gražulis nebūtų įtrauktas į Kultūros komitetą, tačiau šio komiteto vadovas teigia, politikus į komitetus skiria frakcijos atstovai, todėl tai turėtų būti jų sprendimas.

Savo ruožtu parlamento pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen teigia, jog asmeniškai sunkiai įsivaizduotų, kuriame komitete toks politikas, kaip P. Gražulis tiktų dirbti.

„Jeigu atvirai ir nuoširdžiai, aš sunkiai įsivaizduoju Seimo komitetą kuriame „tiktų“ toks politikas, kaip Petras Gražulis. Tačiau jį į Seimą išrinko rinkėjai, tai jų valia ir aš ją gerbiu, kaip kiekvieno rinkėjo valią. Mūsų, parlamentarų valia buvo spręsti dėl P. Gražulio neliečiamybės, mes savo verdiktą pateikėme, teisinės neliečiamybės šis parlamentaras nebeturi“, – socialinėje erdvėje rašo Seimo pirmininkė.

Jos teigimu, daug dėmesio sulaukė Kultūros srities atstovų kreipimasis dėl P. Gražulio buvimo Kultūros komitete, tačiau V. Čmilytė-Nielsen primena, kad ne Seimo pirmininkas turėtų nurodyti, kokiam komitetui turi ar gali priklausyti Seimo nariai.

„Kitu atveju mes savo parlamento negalėtume vadinti demokratiniu“, – rašo parlamento vadovė.

Jeigu atvirai ir nuoširdžiai, aš sunkiai įsivaizduoju Seimo komitetą kuriame „tiktų“ toks politikas, kaip Petras...

Posted by Viktorija Čmilytė-Nielsen on 2021 m. sausio 21 d., ketvirtadienis

Pirmininkė teigia, kad Seime yra aiškūs ir teisingi principai – kiekvienai frakcijai pagal jos dydį priklauso kvota Seimo komitetuose, o kiekviena frakcija pati sprendžia, kurį savo narį į kokį komitetą deleguoti.

„Pritariu kultūros pasaulio atstovams, kurie sako, kad toks politikas nedaro garbės nei kultūrai, nei Seimui, nei Lietuvai. Tačiau tai ne pirmas, ir, deja, turbūt ne paskutinis politikas, kurio veikla ar pareiškimai nedaro garbės mūsų šaliai. Tokia yra demokratijos kaina. Mes ją giname teisėtais būdais. O rinkėjai sprendžia, kas vertas būti Seime“, – mano V. Čmilytė-Nielsen.

LRT.lt primena, kad kaip pažymi kultūros atstovai, į Seimą jie kreipėsi dar gruodžio 1-ąją, tačiau jokio atsako nesulaukė.

Kultūros atstovai teigia, kad jie mato abejingumą kultūros, kaip valstybės prioritetinės srities, atžvilgiu.

Šiuo metu P. Gražulis priklauso Mišriai Seimo narių grupei, kurios seniūnė yra Rita Tamašunienė.

Populiariausi

Karantinas Vilniuje
COVID-19 TRUMPAI 6

Lietuvoje

2021.03.05 09:32
COVID-19 TRUMPAI

COVID-19 Lietuvoje: plečiasi židiniai darželiuose, įmonėse ir futbolo klube

434 atvejai, mirė 5 žmonės; atnaujinta 11.10
6
Rugsėjo 1-oji

Lietuvoje

2021.03.05 12:48

Pradinukų sugrįžtuves į klases ketinančios skelbti Plungės meras: baubas nėra toks didelis, kokį jį piešia

ministerija iki antradienio vakaro laukia mokyklų, kurios nori atverti duris, apsisprendimo