Lietuvoje

2021.01.21 09:15

Pernai ministrų pavaldinių algos pranoko vadovų: kai kurie Verygos komandos nariai uždirbo kone dvigubai daugiau

Milena Andrukaitytė, BNS2021.01.21 09:15

Pernai ministrų pavaldinių algos kai kuriose ministerijose viršijo vadovų atlyginimus, skelbia laikraštis „Lietuvos rytas“.

Naujoji Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė leidiniui teigė, kad tokia situacija galėjo susiklostyti dėl didesnio pavaldinių stažo ir papildomo darbo krūvio per pandemiją.

Kaip rašo „Lietuvos rytas“, buvęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga per mėnesį uždirbdavo 4,3 tūkst. eurų, o kai kurie jo pavaldiniai – vos ne dvigubai daugiau. Ypač smarkiai šioje ministerijoje uždarbis didėjo balandį, gegužę ir birželį. Tuomet viceministrų ir ministerijos kanclerės alga pakilo iki 7 tūkst. eurų.

Ministrą pagal algos dydį aplenkė ne tik jo patarėjai, kurių vidutinis mėnesio uždarbis paaugo iki 4,4 tūkst. eurų, bet ir departamentų direktoriai bei jų pavaduotojai, kuriems vidutiniškai buvo mokama po 6 tūkst. eurų.

Pavaldiniai uždirbo daugiau ir už Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos vadovą Liną Kukuraitį, nors jo alga pernai pakilo iki 4,4 tūkst. eurų. Pavyzdžiui, viceministrai trečiąjį metų ketvirtį už ministrą uždirbdavo vidutiniškai 1,2 tūkst. eurų daugiau, o kancleris 847 eurais.

Buvusio Finansų ministerijos vadovas Vilius Šapoka irgi ministerijos vadovybėje nebuvo daugiausia uždirbantis pareigūnas. Už šalies biudžetą buvęs atsakingas V. Šapoka vidutiniškai uždirbdavo 4,7 tūkst. eurų, o jo pavaduotojai – po 5,5 tūkst. Šioje ministerijoje daugiau už vadovą praėjusiais metais uždirbo ir jos kancleris (5,5 tūkst. eurų).

Buvęs premjeras Saulius Skvernelis irgi negavo didžiausio atlyginimo Vyriausybėje. Pateikiamais duomenimis, jo vidutinis uždarbis buvo 5,7 tūkst. eurų, o buvusio kanclerio Algirdo Stončaičio – 6 tūkst. eurų.

Naujoji Vyriausybės kanclerė G. Balčytytė „Lietuvos rytui" tvirtino, kad dabar panaši situacija neįmanoma, nes jos darbo stažas valstybės tarnyboje yra gerokai kuklesnis nei premjerės Ingridos Šimonytės.

G. Balčytytė mano, kad kai kurių pareigūnų uždarbis galėjo didėti dėl objektyvių priežasčių – daug įtakos tam turi valstybės tarnyboje sukauptas darbo stažas. Anot Vyriausybės kanclerės, galėjo atsitikti taip, jog kai kurie ministrų pavaldiniai valstybės tarnyboje dirba dešimtmečius, todėl esą natūralu, kad ir jiems mokama priemoka už stažą gali būti ypač reikšminga.

Populiariausi

Karantinas Vilniuje
COVID-19 TRUMPAI 6

Lietuvoje

2021.03.05 09:32
COVID-19 TRUMPAI

COVID-19 Lietuvoje: plečiasi židiniai darželiuose, įmonėse ir futbolo klube

434 atvejai, mirė 5 žmonės; atnaujinta 11.10
6
Rugsėjo 1-oji

Lietuvoje

2021.03.05 12:48

Pradinukų sugrįžtuves į klases ketinančios skelbti Plungės meras: baubas nėra toks didelis, kokį jį piešia

ministerija iki antradienio vakaro laukia mokyklų, kurios nori atverti duris, apsisprendimo