Lietuvoje

2016.04.05 15:15

Aplinkos ministras: buvau specialusis liudininkas – tapau nukentėjusiuoju

BNS2016.04.05 15:15

Aplinkos ministras „tvarkietis“ Kęstutis Trečiokas sako, jog atlaikyta interpeliacija padidino jo pasitikėjimą Seimu, o pats pabrėžia per pastarąsias savaites iš specialiojo liudytojo buvusioje Vijūnėlės „dvaro“ byloje tapęs nukentėjusiuoju – tyrime dėl nutekintos informacijos.

„Atodūsis lengvesnis, nors aš suprantu, kad niekas nepasibaigė ir neprasidėjo šituo balsavimu. Lengva nebus, ir atakų dar bus, bet yra vienas iš etapų (baigtas), atsiranda daugiau pasitikėjimo ir sistema, ir Seimu, ir prokuratūra, ir žiniasklaida, tarp kitko. Tai geras jausmas, bet mieliau, jei nebūtų reikėję dar kartą išklausyti opozicijos niekuo nepagrįstų (kaltinimų). Jie toliau beldžia savo: „Melagis, melagis, melagis“ , o iš tiesų jie melavo“, – po balsavimo dėl interpeliacijos žurnalistams sakė K.Trečiokas.

Seimo opozicijos inicijuota interpeliacija aplinkos ministrui K.Trečiokui antradienį žlugo, dauguma parlamentarų nusprendė, kad juos tenkina ministro atsakymai į interpeliacijos klausimus. Už tokį sprendimą antradienį balsavo 69 Seimo nariai, prieš buvo 47, keturi susilaikė.

Ministrą palaikė socialdemokratai, „tvarkiečiai“ ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos atstovai. Tuo metu Darbo partijos frakcija balsuodama skilo beveik perpus, 12 jos narių buvo už nutarimą, o 11 – prieš arba susilaikė. K.Trečioko neparėmė konservatoriai ir liberalai, dalis Mišrios Seimo narių grupės.

Ministras pabrėžia, jog nuo interpeliacijos pradžios iki dabartinio momento situacija yra smarkiai pasikeitusi.

„Tie visi pagrindai, kuriais aš buvau apkaltintas, yra subliūškę, prokurorai nerado melagysčių, (situacija) visiškai pasikeitė, aš buvau specialusis liudininkas, o dabar esu tapęs nukentėjusiuoju, Vyriausioji tarnybinės etikos komisija pasakė, kad nėra ką tirti, jokių interesų nesu supainiojęs, prokuratūra nutraukė tyrimą (dėl Vyriausybės nutarimo priėmimo), ir Vilniaus apygardos prokuratūra mane apklausė kaip liudininką ir pripažino nukentėjusiuoju“, – kalbėjo ministras.

Interpeliaciją aplinkos ministrui inicijavo Seimo opozicija – liberalai ir konservatoriai. Jis aiškinosi dėl jo nurodymu parengto Vyriausybės nutarimo, kuriuo panaikintos kurortų apsaugos zonos, dėl Druskininkų mero Ričardo Malinausko darytos įtakos šiam sprendimui. K.Trečiokas kaltintas melavęs, kai pasakojo apie savo pokalbius su Druskininkų meru.

Tyrimą dėl galimo neteisėto poveikio priimant minimą Vyriausybės nutarimą buvo pradėjusi teisėsauga, bet vėliau nutraukė. Taip pat vėliau Generalinė prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl telefoninių pokalbių stenogramų ištraukų, kurios yra nutarimo nutraukti rezonansinį ikiteisminį tyrimą dalis, paviešinimo teisėtumo.