Lietuvoje

2016.04.05 11:14

Apkaltos procesas V. Gapšiui nukeltas

LRT RADIJAS, LRT.lt 2016.04.05 11:14

Opozicijos lyderiui Andriui Kubiliui išvykus į komandiruotę, Seimas antradienį nepradės apkaltos proceso Vytautui Gapšiui, mat jis yra paskirtas pranešėju šiuo klausimu. 

Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė žada siūlyti skubos tvarka kreiptis į Konstitucinį Teismą išvados, ar  V. Gapšio veiksmai neprieštarauja Konstitucijai, kai jo atžvilgiu įsiteisėjo apkaltinamasis teismo nuosprendis.

Loreta Graužinienė sako, kad tai turi būti atsakyta kuo greičiau – norima kuo greičiau baigti spekuliacijos.

„Reikia, kad situacija būtų kuo aiškesnė, todėl palaikysime ir pritarsime procesui. Sieksiu, kad šis klausimas ypatingos skubos tvarka nukeliautų į Konstitucinį Teismą. Seimo Teisės departamentas pabrėžė, kad reikia viską išsiaiškinti, nes kas nors gali pagalvoti, jog procesas yra specialiai stabdomas“, – teigia Seimo pirmininkė.

Apkaltą Vytautui Gapšiui opoziciniai konservatoriai inicijuoja po Apeliacinio teismo nuosprendžio, kuriuo jis pripažintas kaltu dėl apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo.

Jam skirtą 3600 eurų baudą V. Gapšys jau sumokėjo.

Darbo partija laikosi pozicijos, kad V. Gapšiui apkalta negalima, nes nusikaltimą jis įvykdė prieš tapdamas Seimo nariu ir tuomet dar nebuvo davęs priesaikos.