Lietuvoje

2021.01.20 18:00

COVID-19 serganti Targamadzė supeikė valdžios pasirengimą: ar įsivaizduoja, į kokį pavojų patenka ligoniai?

LRT.lt2021.01.20 18:00

COVID-19 serganti Seimo narė Vilija Targamadzė socialiniame tinkle pasipiktino valdžios požiūriu į sąlygas medikams, kovojantiems su pandemija, bei konkrečiai sąlygas ligoniams vienoje sostinės ligoninėje, į kurią buvo paguldyta. „Ar bent įsivaizduoja atsakingieji ponai ir ponios, į kokį pavojų patenka tokie ligoniai?“ – klausia parlamentarė, prakalbusi apie sulūžusias lovas, skersvėjus tualetuose.

Parlamentarė teigia, kad antrajai viruso bangai „neatsakingai nepasirengta“.

„Teisiniu požiūriu atsakomybė už nepasirengimą antrai bangai tenka Vilniaus m. savivaldybei (meras R. Šimašius), dabar Sveikatos apsaugos ministrui A. Dulkiui ir jo vadovaujamai ministerijai (jis mano buvo informuotas, bet kad būtų imtasi priemonių, gerinant ligonių gydymo sąlygas, nepastebėjau) bei ministerijai pavaldžioms ar kitoms atsakingoms už sveikatos priežiūrą institucijoms (mano turima informacija, prieš atidarant šitą skyrių (tiksliau, ligoninės korpusą), čia lankėsi ir epidemiologė R. Lingienė). Ir, be jokios abejonės, ligoninės direktoriui (kol kas neįvardinu, bet ši gydymo įstaiga pagal gydymo įstaigos nuostatus tikrai yra VŠĮ Vilniaus m.)“, – piktindamasi situacija gydant COVID-19 ligonius sako Seimo narė.

Anot jos, laiko iki antros koronaviruso bangos tikrai buvo ir „buvo galima pasirengti“. Seimo narė piktinosi, kad sergantiesiems tenka vaikščioti skersvėjuotais koridoriais.

„Nežinau, ką atsakingieji ponios ir ponai aptarinėjo, bet vargiai matė ligonių gydymo sąlygas. Jei apie tai (ne)pagalvojo, tai bet kurio atveju bent jau moralinė atsakomybė turėtų būti.

O reikėjo pastebėti, kad ligoniui teks eiti skersvėjuotu koridoriumi į KELIOMS PALATOMS skirtą VIENVIETĮ WC, o ir WC taip pat skersvėjai (kiek supratau, tai yra reikalavimai vėdinti). Ir dabar įsivaizduokite save, einantį su abiejų pusių plaučių uždegimu, į tokią patalpą. Eini be deguonies kaukės, neretai pasiramstydamas sienomis. Neretai kai kurios ligonės, stipriai dusdamos ir/ar kosėdamos, judėdavo link WC arba iš ten. Ir labai pasisekdavo, kai nebūdavo užimta...“ – rašo parlamentarė.

„Dabar drąsiai galiu parodyti, kaip atrodo WC, pasakyti, kad keturvietėje palatoje iš keturių lovų trys sulūžusios (sergant plaučių uždegimu, reikia gulėti ir pusiau gulomis). Gal ir smulkmena, bet palatoje tėra lova, spintelė ir taburetė. Pakabų nėra, o jas lengvai galima pritvirtinti prie sienų arba pastatyti. Dera atkreipti dėmesį, kad visada buvo dezinfekcinio skysčio, muilo, popieriaus, gana dažnai išnešamos šiukšlės. Kas priklausė nuo slaugytojų ir jų padėjėjų buvo stengiamasi atlikti“, – apie sąlygas ligoninėje sako V. Targamadzė.

Anot jos, gerinti sąlygas pacientams reikia nedelsiant.

„Ir kada pasiraitosite rankoves ir kibsite į realius darbus, atsakingi ponai ir ponios? Ir tik nederėtų dangstytis prioritetais. Ligoniams gerinti gydymo sąlygas reikia nedelsiant ir tai turi būti daroma šalia kitų darbų. Būtent čia vyksta nuožmi kova už žmogaus sveikatą ir gyvybę. O Gyvulių ūkis tikėtina tebeklesti, savi interesai užgožia priedermes, etc. Tai kur toliau? Kokia bus Gerovės valstybė? Peršasi mintis, kad vizija (vizijos) ir realybė stipriai nekoreliuoja“, – tikina Seimo narė.

Parlamentarė taip pat kritikavo ir sąlygas pirmose kovos su virusu linijose dirbantiems medikams.

Apie tai, kad sulaukė teigiamo COVID-19 testo, V. Targamadzė pranešė pernai gruodžio 30 d.

Koronaviruso situacija Lietuvoje

Per pastarąją parą Lietuvoje nustatyti 1232 nauji COVID-19 atvejai, mirė 16 žmonių. Ligoninėse šiuo metu gydomi 1862 žmonės, iš jų 183 reanimacijoje.

Populiariausi