Lietuvoje

2016.04.05 15:18

Pabėgėliai išgirdo teismo sprendimą

Mindaugas Jackevičius, DELFI.lt, LRT RADIJAS, LRT.lt2016.04.05 15:18

Antradienį Vilniaus apygardos administracinis teismas nenudžiugino į Lietuvą atvykusios pirmosios pabėgėlių irakiečių šeimos.

Irakietis Yasseras Al-Any išgirdo, kad Migracijos departamentas elgėsi tinkamai suteikęs šeimai laikinąją apsaugą, tačiau ne pabėgėlių statusą.

Šis sprendimas dar gali būti skundžiamas aukštesnės instancijos teismui.

Administracinė byla nagrinėta uždarame teismo posėdyje. Irakietis Y. Al-Any, į Lietuvą gruodžio viduryje perkeltas su žmona ir dviem vaikais, į teismą padavė Migracijos departamentą: jo netenkino departamento sprendimas suteikti papildomą teisinę apsaugą, o ne pabėgėlio statusą.

Papildoma teisinė apsauga šeimai reiškia, kad irakiečiai Lietuvoje gali gyventi dvejus metus. Paskui leidimas gyventi Lietuvoje gali būti pratęsiamas, o jei bėgimo iš gimtosios šalies priežastys išnyktų, jie turėtų grįžti į Iraką. Šeima aiškina, kad Iraką turėjo palikti dėl persekiojimo religiniais motyvais.

Minėta šeima Lietuvoje nori pabėgėlio statuso – tai užtikrintų leidimą nuolat gyventi Lietuvoje. Šis leidimas galioja penkerius metus, o po šio laiko pratęsiamas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.