Lietuvoje

2021.01.20 14:46

Ministrė išvardijo, kaip bus lopomos per pandemiją atsivėrusios mokymosi spragos, – tam skirta 7,5 mln. eurų

turi vaikų grąžinimo į mokyklas planą, pagerėjus epidemiologinei padėčiai
Aida Murauskaitė, LRT.lt2021.01.20 14:46

Karantino sąlygos sušvelnintos nuotolinio mokymosi sunkumų patiriantiems mokiniams. Jie nuo ketvirtadienio galės mokytis nuotoliniu būdu ugdymo įstaigoje su pedagogų priežiūra. Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė sakė, kad ministerija turi planą, kaip bus grąžinami ir kiti mokiniai į mokyklas. Kai leis epidemiologinė situacija, pirmiausia grįžtų pradinukai ir abiturientai. Be to, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija skirs 7,5 mln. eurų pagalbos priemonių paketui, skirtam kompensuoti per pandemiją patirtus mokymosi praradimus.

Pagalbos priemonių paketui, skirtam kompensuoti mokymosi praradimus per pandemiją, numatyta 7,5 mln. eurų. Tokį įsakymą J. Šiugždinienė pasirašė trečiadienį. Ministrė pabrėžė, kad šios lėšos nebuvo numatytos praėjusios Vyriausybės, taip pat nebuvo numatytos pagalbos planas.

Šio paketo pinigai būtų skiriami papildomiems kompiuteriams, internetiniam ryšiui, individualioms konsultacijoms, kurias sunkumų patiriantiems mokiniams teiks jų mokytojai ir taip padėtų sumažinti mokymosi spragas. Vasarą šiems mokiniams planuojamos stovyklos, kuriose per įvairias veiklas jie gerins matematinį ir gamtamokslinį raštingumą.

Ministrė sakė, kad atsiveria interneto interneto puslapis pagalbamokytis.lt, kuriame bus pateikiama informacija apie mokiniams teikiamą pagalbą. Šiuo metu ši informacija pildoma.

Dvyliktokų lietuvių kalbos ir matematikos mokytojams vyks papildomos konsultacijos dėl pagalbos mokiniams rengiantis brandos egzaminams. Jau veikia įrankis, leidžiantis naudotis ankstesnių brandos egzaminų užduotimis.

Vaikams, kurie neturi sąlygų mokytis namuose ar patiria mokymosi sunkumų pandemijos metu, bus sudarytos sąlygos mokytis nuotoliniu būdu švietimo įstaigose – mokykloje, vaikų gerovės centre, jaunimo centre. Vyriausybės sprendimas įsigalios sausio 21 d., taigi namuose mokytis sąlygų neturintys vaikai į mokyklas galės grįžti jau šią savaitę.

Tai nebus realios pamokos, tai bus nuotolinės pamokos, bet jos vyks mokykloje.

„Mums svarbu, kad vaikai turėtų vienodas mokymosi galimybes“, – sakė švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždienienė.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija skaičiuoja, kad tokių vaikų yra apie 25 tūkst. Šiems mokiniams reikalinga mokymosi pagalba: papildomai konsultuoti, aprūpinti kompiuterine įranga, užtikrinti interneto ryšį, stiprinti motyvaciją. Maždaug pusei šių mokinių yra skirtas nemokamas maitinimas, o šeimos ir/ar gauna socialinę paramą.

Ministrė sakė, kad su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija parengė algoritmą, kaip atpažinti vaikus, kuriems reikia pagalbos. Anot ministrės, svarbiausias vaidmuo teks mokytojams, klasių auklėtojams. Sprendimą, kurie vaikai keliaus į mokyklas, priims mokyklų gerovės komisijos.

Pavėžėjimo klausimą spręsti turės savivaldybės, o mokyklos turės pasirūpinti, kas budės mokykloje, kas padėtų vaikams prisijungti prie mokymo sistemų.

J. Šiugždinienė sakė, kad apie tokius pokyčius savivaldybės buvo informuotos. Taip ji atrėmė mokyklų vadovų priekaištus, kad jie neturėjo, kada pasirengti ir sušaukti gerovės komisijos posėdį.

Ministrė patikino, kad mokyklos neturės verstis per galvą.

„Kartu dirbome ilgą laiką, nuo gruodžio mėnesio, tai čia nėra sprendimas, kuris priimtas vakar ar šiandien, savivaldybės informuotos, su jomis derinti šie klausimai. Nereikia galbūt rytoj ryte organizuoti vaiko gerovės komisijos, nes esmė šito sprendimo – kad mes pastebėtumėme tuos vaikus“, – kalbėjo J. Šiugždinienė.

Be to, ji pabrėžė, kad dalis mokyklų veikia ir dabar, nes į realias pamokas eina medikų, policijos ar kitų darbuotojų vaikai, tad išsiplėtus mokinių skaičiui tai neturėtų būti problema.

Populiariausi