Lietuvoje

2016.04.05 14:18

K. Trečiokas lieka dirbti

Liepa Želnienė, 15min.lt2016.04.05 14:18

Seimas antradienį pritarė „tvarkiečio“ ministro Kęstučio Trečioko atsakymams į interpeliacijos klausimus ir nutarė, kad jis gali toliau dirbti. Už tai, kad ministras liktų dirbti, balsavo 69 parlamentarai, prieš buvo 47, susilaikė 4 Seimo nariai.

Opozicija antradienį siūlė perkelti balsavimą į ketvirtadienį ir iki tol sulaukti premjero Algirdo Butkevičiaus paaiškinimų, kurių yra paprašyta, tačiau valdantieji skelbti pertrauką nesutiko.

„Tvarkietis“ Povilas Gylys kalbėdamas apie interpeliaciją sakė, kad tai yra koncentruota politinė ataka prieš valdančiųjų partijas.

„Mes šiandien vykdome konservatorių ir liberalųzadanijas“, – Seime sakė jis, pridurdamas, kad ministro poste nenori matyti atliekų tvarkymo verslo atstovai.

Konservatoriai savo ruožtu tvirtino, kad net vaikai sugeba atskirti melą nuo tiesos ir citavo ministro pasisakymus Antikorupcijos komisijai.

Seimo narė Agnė Bilotaitė tikino, kad ši istorija rodo, kad Lietuvoje vis dar gaji telefoninė teisė ir bandoma įtikinti, kad meluoti politikams – įprasta.

„Egzistuoja ne tik teisinė, bet ir politinė, moralinė atsakomybė. Šis klausimas yra testas, lakmuso popierėlis. Parodykime visuomenei, kad mes tą kartelę pasiryžę kelti aukščiau“, – sakė parlamentarė.

Socialdemokratai į diskusijas dėl ministro vėlėsi nenoriai. Prakalbo tik socialdemokratas Arūnas Dudėnas pareiškęs, kad opozicijai ministro atsakymai visai neįdomūs, nes jie net nesiklausė K. Trečioko, kai jis kalbėjo Seime, o paskui kalbas pradėjo žodžiais „įdėmiai klausiausi“, todėl patys melavo ir turėtų už tai atsiprašyti.

Socialdemokratas Eduardas Šablinskas prašė Seimo narių gyventi draugiškai ir nebegadinti ministro nervų, o Artūras Skardžius tikino, kad konservatoriai reikalavimus taiko selektyviai – savo nariams leidžia viską, o valdančiųjų reikalauja būti šventesniais už popiežių.

Tačiau opozicija teiravosi socialdemokratų, kodėl, dėdamiesi esą tokie tikri Vyriausybės nutarimo dėl kurortinių zonų priėmimo skaidrumu, patys pirmadienį išsireikalavo ministrui skambinusio Druskininkų mero Ričardo Malinausko pasitraukimo iš partijos, o Vyriausybė ima atšaukinėti priimtą nutarimą.

"Kodėl tai darote, jei sakote, kad opozicija tik kabinėjasi? Panašu, kad minsitras liks dirbti, bet man atrodo net svarstymas parodė, kas yra kas ir melo nepaslėpsi po jokiais gražbyliavimais.

Ministras: interpeliacija – literatūrinis kūrinys

Antradienį atvykęs į Seimą K. Trečiokas sakė, kad jis prieš interpeliaciją jaučiasi kaip lakmuso popierėlis.

„Jaučiuosi kaip lakmuso popierėlis. Tie visi pagrindai, kuriais buvau kaltinamas yra subliuškę. Prokurorai nerado melagysčių, o tai buvo pagrindinis kaltinamas, kad melavau Antikorupcijos komisijai. Manau, kad balsavimas parodys, ar yra kažkoks logiškas sprendimas, ar tai yra tik politinio susidorojimo noras“, – sakė K. Trečiokas.

Anot jo, prieš kelis mėnesius jis dar buvo specialusis liudytojas Vijūnėlės byloje, o dabar yra tapęs nukentėjusiuoju byloje dėl pokalbių išklotinių paviešinimo.

„Viskas pasikeitė. Ir VTEK pasakė, kad interesų nesu supainiojęs, prokuratūra nutraukė tyrimą, kita prokuratūra nepradėjo tyrimo dėl kaltinimų melavimu ir Vilniaus apygardos prokuratūra apklausė mane kaip liudininką ir pripažino nukentėjusiuoju“, – sakė jis.

Ministras išreiškė viltį, kad šis kortų namelis subyrės galutinai Seimui pritarus jo atsakymams į interpeliacijos klausimus.

„Pasinaudojant tomis aplinkybėmis, paviešinus pokalbius buvo suregztas toks va literatūrinis kūrinys“, – interpeliaciją apibūdino ministras.

Opozicija melą tebemato

Pristatydamas interpeliaciją Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eligijus Masiulis sakė, kad ministras ir premjeras Algirdas Butkevičius nesugeba savikritiškai įvertinti savo elgesio ir prisiimti atsakomybės, todėl Seimas turi imtis iniciatyvos.

Esminis momentas, pasak liberalo, yra tas, kad ministras užsispyręs tvirtino Antikorupcijos komisijai nesulaukęs spaudimo dėl nutarimo projekto ir apie jį nekalbėjęs, tačiau faktai rodo, kad skambučiai buvo ir buvo kalbama ne apie orą.

Savo ruožtu K. Trečiokas kartojo niekada nemelavęs.

„Dėl visos apimties nutarimo Nr. 343 pakeitimo esu kalbėjęs su Druskininkų meru R. Malinausku. (...) To niekada neneigiau, neneigiu ir neneigsiu. (...) Idėja dėl Vyriausybės nutarimo (Nr.1025), priimto 2015-09-23, projekto gimė 2015-09-22 po pietų, po Vyriausybės kanceliarijoje vykusio ministerijų atstovų pasitarimo, todėl pokalbiai apie šį nutarimo projektą tik nuo tada ir galėjo vykti. Visada teigiau, teigiu ir teigsiu, kad jokių pokalbių nei su R. Malinausku, nei su kitais asmenimis dėl Vyriausybės nutarimo Nr.1025 nesu turėjęs“, – tvirtina aplinkos ministras.

Atsakyme K. Trečiokas taip pat teigė nežinojęs apie teisme nagrinėjamą bylą dėl vadinamojo Vijūnėlės dvaro statybų.

„R. Malinausko skambutį man supratau ir vertinau kaip savivaldybės interesus atstovaujančio pareigūno kreipimąsi į mane, kaip į valstybės pareigūną – aplinkos ministrą“, – rašo „tvarkietis“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt