Lietuvoje

2021.01.20 10:51

Vilkaviškio savivaldybės darbuotojas bus teisiamas dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi

atnaujinta 12.50
BNS2021.01.20 10:51

Teismui perduota baudžiamoji byla, kurioje piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi ir dokumentų klastojimu yra kaltinamas Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus vadovas Mindaugas Šaučiūnas, trečiadienį pranešė Kauno apygardos prokuratūra.

Pasak prokuratūros, kaltinimai dėl bendrininkavimo, piktnaudžiavimo ir klastojimo taip pat yra pateikti ir M. Šaučiūno artimam giminaičiui, o dar du jo artimieji bus teisiami dėl poveikio liudytojui.

Kauno apygardos prokuratūros atstovė Simona Snitkaitė-Kareivienė BNS atsisakė atskleisti kaltinamojo tapatybę, kaip priežastį nurodydama asmens duomenų apsaugos reikalavimus. BNS kaltinamojo tapatybę išsiaiškino iš kitų šaltinių.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, vyriausiasis savivaldybės architektas į ją dėl pastatų rekonstravimo ar statybos projektų atvykusius žmones, pagal išankstinį susitarimą, nukreipdavo pas savo giminaitį architektą, kuris už piniginį atlygį galėjo paruošti pageidaujamą statybos projektą.

Taip pat manoma, kad M. Šaučiūnas už atlygį ir pats sutikdavo paruošti projektus, tačiau siekdamas nuslėpti savo autorystę nurodydavo, kad projektų kūrėjai ir vadovai yra kiti architektai, kurie apie tai nieko nežinojo.

Teisėsauga nustatė, kad kaltinamasis už tai gaudavo pinigus, kurie būdavo pervedami į jau minėto giminaičio banko sąskaitą.

Vėliau Vilkaviškio savivaldybės skyriaus vadovas pats patvirtindavo savo parengtus projektus ir išduodavo reikalingus leidimus.

Tyrimo metu paaiškėjo, kad su kaltinamuoju artimais ryšiais susiję asmenys siekė paveikti liudytoją duoti melagingus parodymus, kad jų giminaičiai išvengtų baudžiamosios atsakomybės.

Vykdant ikiteisminį tyrimą, 2017-ųjų liepą M. Šaučiūnas laikinai buvo nušalintas nuo pareigų.

Baudžiamąją bylą nagrinės Kauno apygardos teismas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt