Naujienų srautas

Lietuvoje2016.04.04 20:19

Šunys, laikyti angelais sargais ir karių pagalbininkais

Koks šuo aukščiausias pasaulyje? Koks keturkojis yra populiarus amerikietiškų animacinių serialų herojus? Koks šuo buvo išmokytas „saugoti“ žmones nuo vaiduoklių? Teisingas atsakymas – vokiečių dogas.

„Šie gyvūnai vadinami šunų pasaulio apolonais, ir to tikrai nusipelno“, – patvirtina šunų dresuotoja Andrea Arden.

Stiprūs ir sportiški vokiečių dogai gali virsti pačiais švelniausiais ir meiliausiais šunimis, priklausomai nuo aplinkybių. Tačiau jų švelnumas gana neįprastas, nes manoma, kad šių gyvūnų protėviai kilę iš mastifų. Į šiuos šunis panašius gyvūnus klajokliai iš Azijos į Europą su savimi atsivedė apie V a.

Yra išlikę įrodymų, kad panašių šunų būta senovės Romoje, Egipte ir net Kinijoje. Šiandien mums pažįstama veislė buvo išvesta Vokietijoje maždaug prieš 400 metų. Jie buvo išvesti kaip didelių žvėrių medžiotojai ir turto sergėtojai. Kartais vokiečių dogai padėdavo net karo lauke.

Viduramžiais vokiečių dogai net būdavo laikomi savotiškais angelais sargais – esą šie gyvūnai galėdavo apsaugoti nuo blogųjų dvasių. Per pastarąjį šimtmetį šiems augintiniams būdinga agresija susilpnėjo, todėl juos dažniau išvysime ne dėl ko nors kovojančius, o tysančius lovoje.

Išsamiau apie šiuos didžiulius šunis – LRT TELEVIZIJOS laidos „Laba diena, Lietuva“ reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi