Lietuvoje

2021.01.19 19:04

Baltijos šalių lyderiai ragina ES susitarti dėl skiepijimo nuo COVID-19 terminų

LRT.lt2021.01.19 19:04

Prezidentas Gitanas Nausėda kartu su Latvijos ir Estijos premjerais Krišjaniu Kariniu ir Juriu Ratasu kreipėsi į Europos Sąjungos institucijų vadovus, ragindami artimiausioje Europos Vadovų Taryboje sausio 21 d. susitarti dėl ES piliečių kolektyvinio imuniteto nuo COVID-19 ligos pasiekimo tikslų ir terminų. Baltijos šalių vadovai pakvietė ES lyderius kartu imtis neatidėliotinų veiksmų vakcinavimo proceso spartai ir efektyvumui užtikrinti.

„Siekdami ES kolektyvinio imuniteto tikslo, turime būti ambicingi tiek ES, tiek nacionaliniu lygmenimis. Aiškaus termino nustatymas ir konkretus įsipareigojimas padėtų pagreitinti vakcinacijos procesus“, – teigiama Baltijos šalių vadovų laiške, kuris cituojamas prezidentūros pranešime.

Baltijos šalių vadovai akcentavo, kad vakcinavimas yra pagrindinė priemonė, siekiant išsaugoti gyvybes, atlaisvinti karantino suvaržymus ir grįžti prie tvaraus ekonomikų augimo. Šiam tikslui pasiekti būtina didinti vakcinų gamybos pajėgumus ir atsakingai koordinuoti valstybių narių veiksmus.

G. Nausėda siekia, kad iki iki vasaros vidurio ar vėliausiai iki jos pabaigos būtų paskiepyta 70 proc. Lietuvos gyventojų.

Baltijos šalių vadovų laiške atkreipiamas dėmesys ir į būtinybę rasti būdų, kaip padėti Rytų partnerystės valstybėms kovojant su vakcinacijos iššūkiais. Baltijos šalių lyderiai pakvietė Komisiją parengti pasiūlymus dėl bendro ES paramos mechanizmo, skirto padėti ES kaimynėms, sukūrimo.

Baltijos šalių vadovų laiškas išsiųstas Europos Vadovų Tarybos Pirmininkui Charles`ui Micheliui, Europos Komisijos pirmininkei Ursulai von der Leyen ir Portugalijos, ES pirmininkaujančios šalies, ministrui pirmininkui Anonio Costai.

Populiariausi

Gitanas Nausėda

Lietuvoje

2021.03.03 11:24

Nausėda: šiandien turimomis žiniomis, buvo nepanaudota 75 tūkst. vakcinos dozių

anot premjerės, iš nepanaudotų vakcinos dozių 50 tūkst. ką tik pasiekė šalį, atnaujinta 15.00
Šeškinės poliklinika
6

Lietuvoje

2021.03.03 17:46

Vilniaus vicemerė: STT sulaikė Vilniaus miesto klinikinės ligoninės, Šeškinės poliklinikos vadovus, kelis šių įstaigų darbuotojus

žiniasklaida: sulaikyta apie 17 gydymo įstaigų vadovų, gydytojų, techninių darbuotojų; atnaujinta 21.14
6
Vilniaus oro uosto Covid patikros punktas
COVID-19 TRUMPAI 9