Lietuvoje

2016.04.04 12:29

Vilniuje pradedama tvarkyti penktadalį kiemų, žadama dešimt naujų skverų

BNS 2016.04.04 12:29

Vilniaus savivaldybė iki vasaros pabaigos ketina sutvarkyti daugiau nei penktadalį sostinės daugiabučių kiemų, rudenį gyvenamuosiuose rajonuose ketinama įrengti dešimt naujų skverų.

„Bus sutvarkyta keli šimtai tokių vietų, kurios atrinktos pagal blogiausią būklę ir didžiausią eismą. Kita svarbi tema gerinant gyvenamąją aplinką yra šaligatvių remontai. Minimum bent 9 kilometrus naujų šaligatvių nutiesime: arba ilgesnes atkarpas prie mokyklų, autobusų stotelių, arba trumpesnes atkarpas, kurios aktualios žmonėms, kurios seniai išmintos, bet užmirštos“, – viename iš tvarkomų kiemų žurnalistams pirmadienį sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Naujus šaligatvius ketinama tiesti Fabijoniškių, Jeruzalės, Pilaitės, Verkių, Salininkų, Naujosios Vilnios, Naujininkų, Balsių, Lazdynų ir Panerių mikrorajonuose. Taip pat šiemet ketinama sutvarkyti problemines dviračių takų vietas. Anot vicemero Lino Kvedaravičiaus, mažiausiai penktadaliui Vilniaus kiemų ir įvažiavimų tvarkyti šiemet biudžete numatyta 2,6 mln. eurų, darbus tikimasi užbaigti iki vasaros pabaigos.

„Iš viso bus sutvarkyti 443 kiemai ir įvažiavimai. Tai negalutinis skaičius, kiekvieną dieną gauname papildomų faktų, kur reikėtų vieną ar kitą vietą sutvarkyta, be abejo, jų bus daugiau padaryta šiemet, aš tikiu“, – sakė jis.

Savivaldybės teigimu, pastarąjį kartą masiškai sostinės kiemai tvarkyti prieš devynerius metus. Taip pat šiemet ketinama naujai išasfaltuoti apie 40 sostinės gatvių ir žvyrkelių, tam numatyta apie 17 mln. eurų, beveik po lygiai iš savivaldybės biudžeto ir Kelių direkcijos lėšų. Meras sako, kad kol kas naujų automobilių stovėjimo aikštelių kiemuose neketinama įrengti, tačiau savivaldybė laukia gyventojų pasiūlymų, ar dalis jų kiemuose esančių žaliųjų zonų turėtų būti pritaikytos automobiliams statyti.

Anot savivaldybės atstovų, rudenį ketinama sutvarkyti ir dešimt skverų gyvenamuosiuose rajonuose: Fabijoniškėse, Antakalnyje, Lazdynuose, Karoliniškėse, Pilaitėje, Viršuliškėse, Pašilaičiuose. R. Šimašius taip pat priminė, kad savivaldybė bendrijoms, norinčioms savarankiškai tvarkytis kiemus, žada pridėti pusę darbams reikiamų lėšų. Jis pripažino, kad dalis kiemų iki šiol yra ne gyventojų, o valstybės nuosavybė, tad norint juos tvarkyti gyventojams iškyla biurokratinių trukdžių. Dėl tokių atvejų ketinama tartis su Nacionaline žemės tarnyba.