Lietuvoje

2021.01.19 21:35

LRT trumpai. Vyriausybė spręs dėl minimalių karantino sąlygų pakeitimų – kas siūloma?

Modesta Gaučaitė-Znutienė, LRT.lt2021.01.19 21:35

Antrajam karantinui Lietuvoje bebaigiant trečiąjį mėnesį, ministrų kabinetas spręs dėl minimalių karantino sąlygų pakeitimų, aktualių moksleiviams ir vienišiems asmenims.

Tiek Vyriausybės atstovai, tiek ekspertai pabrėžė, kad staigiai nutraukti šalyje galiojančio karantino negalima, o reikia rasti būdų, kaip, dar labiau gerėjant epidemiologinei situacijai, palaipsniui sugrįžti į įprastą gyvenimą.

„Dinamika, pagal visus parametrus, kuriuos sekame, yra palanki, bet tai nereiškia, kad galime atsipalaiduoti, tai reiškia, kad esame teisingame kelyje“, – pirmadienį teigė premjerė Ingrida Šimonytė.

Tačiau ji sakė, kad nutarimas dėl karantino sąlygų iki sausio 31-osios galios toks, koks yra, išskyrus mažus pakeitimus dėl pagalbos moksleiviams ir socialinių burbulų žmonėms, kurie yra vieniši. Dėl šių pakeitimų ministrų kabinetas spręs trečiadienį.

Dėl ko spręs Vyriausybė?

Švietimas:

Siūloma sudaryti galimybę vaikams, kurie susiduria su sunkumais, mokytis nuotoliniu būdu mokyklose, gauti būtinas priemones, o tiems, kuriems priklauso, ir nemokamą maitinimą.

Svarstoma galimybė atnaujinti kontaktinį mokymąsi paskutiniųjų klasių moksleiviams.

Pradinį ir vidurinį ugdymą svarstoma tęsti mišriu būdu, profesinis ir aukštasis mokslas turėtų vykti nuotoliniu būdu, išskyrus praktinius mokymus.

Bendravimas:

Bus teikiamas siūlymas leisti bendrauti dviem šeimoms ir (ar) dviem namų ūkiams, jeigu viename iš jų yra ne daugiau kaip vienas asmuo arba neįgalus nepilnametis, arba nuolatinės priežiūros dėl neįgalumo reikalaujantis suaugęs asmuo.

Tokiems artimus kontaktus turintiems šeimų ir (ar) namų ūkio nariams būtų draudžiama turėti artimus kontaktus su kitais asmenimis darbo ir kitose vietose. Tai būtų savotiškas palengvinimas žmonėms, kuriems reikalinga nuolatinė priežiūra, bei vienišiems asmenims.

Judėjimas:

Judėjimo tarp savivaldybių ribojimo atsisakyti nėra ketinama. Kaip pirmadienį teigė premjerė I. Šimonytė, priklausomai nuo to, kaip seksis rasti sprendimus ir kaip atrodys atvejų dinamika ateinančiomis savaitėmis, dalis ribojimų gali būti modifikuoti nuo vasario mėnesio, pavyzdžiui, gali būti leidžiamas judėjimas žiedinėse savivaldybėse.

Keturi scenarijai

Pirmadienį ministrų kabineto ir ekspertų pasitarime buvo pristatyti keturi karantino švelninimo scenarijai. Kol kas, pasak specialistų, Lietuva yra prasčiausiame, „D“ scenarijuje. Šis scenarijus reiškia, kad Lietuvoje sergamumas yra pasiekęs 500 atvejų 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų ribą, būtent tokioje situacijoje esame dabar. Antradienio rodiklis siekia 687,7 atvejų 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų.

„C“ scenarijus reiškia, kad Lietuvoje sergamumas yra pasiekęs 100 atvejų 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų ribą. Esant šiam scenarijui, intensyvinamos testavimo ir kontaktų atsekimo priemonės, galioja nacionalinio lygio ribojimai, stipresnės karantino priemonės taikomos labiausiai viruso plitimą skatinančioms veikloms.

„B“ scenarijus reiškia, kad Lietuvoje sergamumas yra pasiekęs 25-100 atvejų 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų ribą. Esant šiam scenarijui galimas nacionalinių ribojimų keitimas lokaliais, karantinas taikomas labiausiai viruso plitimą skatinančioms veikloms.

„A“ scenarijus reiškia, kad Lietuvoje sergamumas yra pasiekęs mažiau nei 25 atvejus 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų ribą. Esant šiam scenarijui, teigiamų testų daliai neviršijant 4 proc. ir turint efektyvią testavimo bei kontaktų atsekimo sistemą, galimas daugumos ribojimų atšaukimas.

Populiariausi

Agnė Bilotaitė
5

Lietuvoje

2021.03.08 14:10

Ekstremaliųjų situacijų komisija siūlo atlaisvinti judėjimą visoje šalyje, išskyrus „juodąsias“ savivaldybes

šiuo metu „juodosioms“ priskiriamos 8 savivaldybės; atnaujinta 15.17
5
Vilniuje pranešus apie įtrūkimus daugiabutyje, evakuoti gyventojai
29

Lietuvoje

2021.03.08 20:49

Vilniuje pranešus apie įtrūkimus daugiabutyje, evakuoti visi jo gyventojai: vertinama, ar pastatą galima toliau eksploatuoti

papildyta vaizdo įrašu; pastatas turėjo problemų ir anksčiau; atnaujinta 22.15
29
Rugsėjo 1-osios šventė. Mokslo metų pradžios šventė
6

Lietuvoje

2021.03.08 12:27

Mokyklas atverti norintis rajono meras: tėvų nuomonės įvairios – dalis sako nenorintys, kad kaišiotų pagaliukus į nosis

bandomosios mokyklos pirmokės tėvas apie vaikų testavimą: tai – nosies pakutenimas; atnaujinta 13.02
6
Policijos kontrolė
6

Lietuvoje

2021.03.08 12:44

Ant Vyriausybės ekspertų tarybos stalo – ribojimų atlaisvinimo per Velykas klausimas

svarstys ir dėl prekybos ribojimų galimo tolesnio mažinimo
6
Vilniuje pranešus apie įtrūkimus daugiabutyje, evakuoti gyventojai
15

Lietuvoje

2021.03.09 07:42

Ekspertų išvados – daugiabutis Gabijos gatvėje saugus: pažeidimų nėra, atšokusios plytelės priklijuotos nekokybiškai

gyventojai į namus galės grįžti dar šiandien; atnaujinta 09.22
15