Lietuvoje

2016.04.04 15:26

R. Paksas premjerui pateikė tris kandidatus į vidaus reikalų ministrus

BNS2016.04.04 15:26

„Tvarkos ir teisingumo“ partijos pirmininkas Rolandas Paksas pirmadienį pranešė, kad premjerui Algirdui Butkevičiui pateikė tris kandidatus į vidaus reikalų ministrus, tačiau jų pavardžių neatskleidė.

Nauji kandidatai pateikti po to, kai premjeras atmetė parlamentaro Povilo Gylio kandidatūrą.

„Aš esu pateikęs tris kandidatus į vidaus reikalų ministro postą“, – žurnalistams „tvarkiečių“ būstinėje po susitikimo su ministru pirmininku sakė R. Paksas.

Europos Parlamento narys teigė, kad tarp kandidatų yra ir partinių, ir nepartinių žmonių. Jis neatsakė į klausimą, ar tarp kandidatų yra dabartinis vidaus reikalų viceministras socialdemokratas Elvinas Jankevičius. Pasak R. Pakso, kandidatų pavardės tikriausiai paaiškės trečiadienį, jeigu prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašys premjero teikimą atleisti dabartinį ministrą Saulių Skvernelį.

„Tvarkiečių“ lyderis teigė, kad partijos prezidiumas pirmadienį nesvarstė galimybės trauktis iš koalicijos.

„Tokios galimybės mes nesvarstėme, o kiekvienas žmogus gali pasakyti, kad ir karščiau, tai yra žmogaus teisė“, – sakė jis, komentuodamas „tvarkiečio“ Petro Gražulio pareiškimą, kad partija turėtų mąstyti apie pasitraukimą iš valdančiosios koalicijos.

Premjeras A. Butkevičius sakė, kad P. Gylio kandidatūrai nepritarė dėl to, kad jis į Seimą atėjo su „Drąsos kelio“ partija ir dėl profesoriaus požiūrio į teisėsaugą. Tuo metu P. Gylys teigė į Seimą atėjęs teisėtu keliu, o ne „su durtuvais, su tankais“.

„Aš norėčiau pasakyti, kad esu išrinktas žmogus ir visi rinkėjai yra geri. Vadinasi, ir žmogus, kuris išrinktas, turėtų būti geras“, – kalbėjo P. Gylys. „Tvarkiečiai“ taip pat piktinosi Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo vadovo Vladimiro Banelio kalbomis viešojoje erdvėje, kaltindami jį politikavimu.

„Bet kurioje civilizuotoje šalyje (...) dalyvavimas tiesioginis politikoje vos ne grasinant yra visiškai nepriimtinas. Mes tada artėjame į bananų respublikos situaciją“, – sakė P. Gylys, patvirtinęs, jog kalba apie V. Banelį.

„Man atrodo, kad statutiniai darbuotojai, ginkluoti darbuotojai, profsąjungų lyderiai Vidaus reikalų ministerijoje truputį užsižaidė ir man atrodo, kad naujas ministras (...) turėtų labai staigiai identifikuoti, kas pradėjo Vidaus reikalų ministerijoje politikuoti ir kad sulig ta pačia diena būtų nustota“, – kalbėjo „Tvarkos ir teisingumo“ pirmininkas R. Paksas.

Praėjusią savaitę žiniasklaidai komentuodamas P. Gylio kandidatūrą, V. Banelis kritikavo jo požiūrį į teisėsaugą, taip pat kalbėjo, kad ši kandidatūra nerimta, provokuojanti ir neetiška. Naujo vidaus reikalų ministro ieškoma, kai Saulius Skvernelis paskelbė šių metų Seimo rinkimuose dalyvausiantis su neparlamentine Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga. Į ministrus jis buvo deleguotas „Tvarkos ir teisingumo“, nors nebuvo šios partijos nariu.

Premjeras žada pirmadienį prezidentei teikti S. Skvernelio atstatydinimo pareiškimą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.