Lietuvoje

2016.04.04 10:21

Premjeras priėmė sprendimus dėl S. Skvernelio ir P. Gylio

LRT.lt2016.04.04 10:21

Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius priėmė sprendimus dėl vidaus reikalų ministro ir kandidato į jo postą Povilo Gylio, rašoma vyriausybės pranešime spaudai.

„Kaip ir žadėjau praėjusią savaitę, Tvarkos ir teisingumo lyderio pateiktą Povilo Gylio kandidatūrą į vidaus reikalų ministro pareigas apsvarsčiau. Turėjau įvertinti keletą svarbių dalykų, kurie kėlė prieštaringas mintis. Pirma – su kokia politine jėga ponas P. Gylys buvo išrinktas į Seimą, ir antra – jo neigiami vieši pasisakymai, niekinantys teisėsaugos sistemą. Dėl šių prieštaringų klausimų pasitarti sekmadienį skubiai sukviečiau ir LSDP valdybą, kuri pritarė mano abejonėms. Šiandien apsisprendžiau atsisakyti Tvarkos ir teisingumo pasiūlytos pono P. Gylio kandidatūros. Apie tai kalbėsiu su Tvarkos ir teisingumo partijos lyderiu“, – pranešime spaudai cituojamas premjeras A. Butkevičius.

P. Gylys į Seimą pateko su Drąsos kelio partija, kuri susibūrė po vadinamojo pedofilijos skandalo.

Taip pat pirmadienį priimtas sprendimas teikti prezidentei dabartinio vidaus reikalų ministro, apsisprendusio pasirinkti kitą politinę jėgą, Sauliaus Skvernelio atstatydinimo pareiškimą.

„Nebelauksiu naujos vidaus reikalų ministro kandidatūros ir teiksiu ministro Sauliaus Skvernelio atstatydinimą prezidentei jau šiandien. Pasirinkęs kitą politinę jėgą ministras deklaravo, jog norėtų baigti pradėtus darbus, nepolitikuodamas viešojoje erdvėje, tačiau akivaizdu, kad tai jam per sunkus uždavinys“, –  sako ministras pirmininkas.

Teikimą premjeras ketina pasirašyti pirmadienį. Taip pat ketinama susitikti su partijos Tvarka ir teisingumas lyderiu Rolandu Paksu dėl kitos galimos kandidatūros į Vidaus reikalų ministerijos vadovo pareigas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.