Lietuvoje

2021.01.19 10:19

Savivaldybės užmojis patekti į nuotolines pamokas sukėlė mokytojų pasipiktinimą: tai – ne krepšinio rungtynės

Aida Murauskaitė, LRT.lt2021.01.19 10:19

Vilniaus mokytojus sutrikdė sostinės savivaldybės pageidavimas pateikti nuotolinių pamokų tvarkaraščius ir prisijungimo prie jų kodus. Mokytojai sako, kad pamoka – procesas, skirtas ne visų akiai. Vilniaus savivaldybė paaiškino paprašiusi prisijungimo prie nuotolinių pamokų galimybės gavusi skundų ir tikina be priežasties į ugdymo procesą nesibrausianti. 

„Švietimo srities ekspertai dažnai pabrėžia, jog reikia didinti pasitikėjimą mokykla, o tai reiškia, jog ir pasitikėjimą mokytoju. Gražu!

Tai labai savotiškai supranta Vilniaus miesto savivaldybės administracija, nusprendusi stebėti mokytojų vedamas nuotolines pamokas. Mokyklos gavo prašymą atsiųsti nuotolinių pamokų tvarkaraščius ir prisijungimų duomenis, kad klerkai galėtų stebėti, kaip įstaiga (t. y. mokykla) įgyvendina Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos parengtas nuotolinio ugdymo rekomendacijas. Be to, dar užsiminta, jog savivaldybė gauna skundų dėl nuotolinio mokymo organizavimo“, – situaciją apibūdino Vilniaus šv. Kristoforo gimnazijos istorijos mokytojas metodininkas Mindaugas Nefas.

Anot jo, tai tai netinkamas savivaldos žingsnis.

„Taigi išeina taip: savivaldybė pastebės, o tada ims ir padarys išvadas, ką ten tie mokytojai daro blogai. O gal tiesiog darbo nebėra ir reikia susigalvoti?“, – pasipiktino M. Nefas.

Vilniaus Balsių progimnazijos ir „Erudito“ licėjaus geografijos mokytojas Mantas Karanauskas taip pat nepritaria, kad pamokas stebėtų pašaliniai asmenys.

„Jei abejojama mokytojo vedamos pamokos kokybe, visų pirma problemą spręsti turi mokyklos vadovybė, o ne vaikams pirmąkart pamokoje matomi savivaldybės darbuotojai. Nuotolinis mokymas kupinas iššūkių, pavyzdžiui, paprašytas pasakyti atsakymą mokinys „išeina iš pokalbio“, iš tikrųjų norėdamas tik perkrauti kompiuterį ir toliau sėkmingai dalyvauti pamokoje. Tai tik viena iš daugybės situacijų.

Ir apskritai mokytojų vedamos pamokos – tai ne krepšinio rungtynės, kurias gali stebėti visi kas panorėję ar užimantys aukštas pareigas valdžioje ir norintys išgelbėti pasaulį. Mokytojai yra geriausi savo srities specialistai ir jais turėtų būti labiau pasitikima“, – savo poziciją išsakė pedagogas.

Tikina, kad pasitiki pedagogais ir nepažeis BDAR

„Bendrojo ugdymo skyrius aktyviai ir atidžiai prižiūri kuruojamas mokyklas. Kai gauname skundų, kad, tarkime, yra nevedamos pamokos, tai, žinoma, reaguojame“, – sakė Vilniaus savivaldybės administracijos patarėja švietimo klausimais Alina Kovalevskaja.

Ji paaiškino, kad šiuo metu mokykloms yra išplatinta informacija, kad dėl gaunamų pranešimų iš interesantų, besiskundžiančių nuotoliniu pamokų organizavimu, pagal atskirą Vilniaus miesto savivaldybės administracijos švietimą kuruojančių specialistų paprašymą būtų suteikta galimybė prisijungti prie nuotoliniu būdu organizuojamų pamokų ir jas stebėti.

„Norime pabrėžti, kad pamokos nėra stebimos, jeigu tam nėra tikslo, o prie pamokų prisijungiama tik išskirtiniais ir kitaip neišsprendžiamais atvejais, griežtai vadovaujantis visomis BDAR (Bendrojo duomenų apsaugos reglamento) nuostatomis“, – tikino savivaldybės atstovė.

Anot jos, atsižvelgiant į Vilniaus miesto vadovų asociacijos narių išsakytas pastabas, su mokyklų vadovais susitarta, kad kiekviena mokykla būtų pasirengusi Nuotolinio mokymo organizavimo tvarkos aprašą bei Nuotolinio ugdymo tvarkaraščius ir jais būtų pasidalinta su mokyklos bendruomene jai priimtinu būdu.

Kaip sakė A. Kovalevskaja, taip pat susitarta, kad mokyklų vadovai nepamirštų vadovautis Lietuvos Respublikos Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atnaujintais bendraisiais ugdymo planais ir juose išdėstytomis nuostatomis, o įvykus nenumatytiems atvejams visuomet apie tai informuotų mokyklos bendruomenės narius.

„Savivaldybės specialistai nuolat komunikuoja su įstaigų vadovais. Labiausiai norime padėti mokykloms, o drauge ir vaikams. Mes tikrai pasitikime ir mokyklos vadovu, ir mokytojais, todėl labai gaila, kad šiuo atveju komunikacija įvyko neteisinga ir gąsdinanti“, – sakė A. Kovalevskaja

Populiariausi