Lietuvoje

2016.04.04 09:15

„Tvarka ir teisingumas“ nori išgirsti premjero argumentus dėl P. Gylio

Edvardas Kubilius, LRT RADIJAS, LRT.lt2016.04.04 09:15

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ prezidiumas svarstys, ką daryti, kai sekmadienį socialdemokratai nepritarė parlamentaro Povilo Gylio kandidatūrai į vidaus reikalų ministrus.

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas Rolandas Paksas sako, kad pirmiausia nori išgirsti socialdemokratų ir ypač jų lyderio, premjero Algirdo Butkevičiaus, argumentus, kodėl P. Gylio kandidatūra netinkama. R. Pakso teigimu, tik po to partija nuspręs, ar siūlyti kitą kandidatą, ar palaikyti Povilo Gylio kandidatūrą.

„Tvarkiečių“ vicepirmininkas Petras Gražulis pareiškė, kad, jo nuomone, partija turėtų svarstyti galimybę trauktis iš valdančiosios koalicijos. P. Gražulio teigimu, mažų mažiausiai keista, kai vienos partijos deleguotą kandidatą svarsto kitos politinės jėgos.

Tuo metu socialdemokratų vicepirmininkas Gediminas Kirkilas teigia, kad „Tvarka ir teisingumas“ turėtų pateikti naują kandidatą. Pasak G. Kirkilo, P. Gylys nėra tinkamas kandidatas dėl savo politinės praeities.

Pats P. Gylys LRT RADIJUI sako esąs nustebęs dėl tokio socialdemokratų sprendimo. Be to, pasak G. Kirkilo, premjeras jau pirmadienį turėtų prezidentei pateikti dabartinio ministro Sauliaus Skvernelio atstatydinimą. G. Kirkilo teigimu, S. Skvernelis iš pareigų atšaukiamas anksčiau, nes pradėjo vykdyti rinkimų kampaniją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.