Lietuvoje

2016.04.03 23:41

P. Gražulis: „tvarkiečiai“ turėtų mąstyti apie pasitraukimą iš koalicijos

BNS2016.04.03 23:41

„Tvarka ir teisingumas“ turėtų mąstyti apie pasitraukimą iš valdančiosios koalicijos, sako „tvarkietis“ Seimo narys Petras Gražulis, socialdemokratams nepritarus parlamentaro Povilo Gylio kandidatūrai į vidaus reikalų ministrus.

„Tai tik mano asmeninė pozicija. Mano pozicija, kad reikėtų vis tik mąstyti apie pasitraukimą iš valdančiosios koalicijos“, – BNS sekmadienį sakė P. Gražulis.

Jis teigė negalintis atsakyti, ar tokios pozicijos laikosi ir partija.

Pasak P. Gražulio, susidariusią situaciją „tvarkiečiai“ aptars pirmadienį.

Seimo narys sakė, kad yra „mažų mažiausiai keista“, kai vienos partijos deleguotą kandidatą į ministro postą svarsto kitos politinės jėgos.

„Tokio atvejo Lietuvos istorijoje dar nėra buvę“, – kalbėjo P.Gražulis.

„Tai paprasčiausiai politinis noras pridengti šiek tiek prezidentę, kad premjeras neteiktų, kad prezidentei nereiktų netvirtinti šito kandidato“, - pridūrė jis.

Pasak parlamentaro, P. Gylys yra kompetentingas specialistas, o kritikuoti teisėsaugą demokratinėje valstybėje galima.

„Mes esame demokratinė valstybė, galima kritikuoti, ir ne tik teisėtvarką ir valdžią, bet ir, aš taip pajuokauju, kai kas ir Dievą kritikuoja“, – sakė P. Gražulis.

„Pasiūlyk žioplą, svetimą žmogų, tai visiems tiks, o pasiūlyk kompetentingą, savą tai netiks“, - kalbėjo Seimo narys, patvirtinęs, jog svetimu pavadino dabartinį vidaus reikalų ministrą Saulių Skvernelį, o žioplu - buvusį ministrą Alfonsą Dailį Barakauską.

P. Gylio kandidatūrai vadovauti Vidaus reikalų ministerijai sekmadienį nepritarė socialdemokratų valdyba.

„Valdyba galvoja, kad tai nėra tinkamas kandidatas dėl įvairių priežasčių - dėl to, kaip jis į politiką atėjo, visi aspektai buvo išvardyti, dėl to, kad (vidaus reikalų – BNS) sistema turbūt prieštarautų“, - žurnalistams sakė sekmadienio vakarą socialdemokratų vicepirmininkas Gediminas Kirkilas.

Jis taip pat sakė, kad artimiausiu metu premjeras Algirdas Butkevičius teiks dabartinio ministro Sauliaus Skvernelio atstatydinimą prezidentei Daliai Grybauskaitei. Socialdemokratų vicepirmininkas Algirdas Sysas BNS teigė, kad S. Skvernelį vidaus reikalų ministro poste, kol bus paskirtas naujas ministras, bus teikiamas pavaduoti dabartinis ūkio ministras socialdemokratas Evaldas Gustas.

P. Gylio kandidatūrą penktadienį premjerui pateikė valdančiosios „Tvarkos ir teisingumo“ pirmininkas Rolandas Paksas. Naujo vidaus reikalų ministro ieškoma, kai S. Skvernelis paskelbė šių metų Seimo rinkimuose dalyvausiantis su neparlamentine Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga. Į ministrus jis buvo deleguotas „Tvarkos ir teisingumo“, nors nebuvo šios partijos nariu.

Valdančiąją koaliciją sudaro trys parlamente daugumą turinčios partijos – socialdemokratai, „Tvarka ir teisingumas“ ir Darbo partija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.