Lietuvoje

2016.04.03 08:40

Lietuvoje lankysis Tailando princesė

BNS2016.04.03 08:40

Kitą savaitę Lietuvoje viešės Tailando Karalystės princesė Maha Chakri Sirindhorn.

61 metų princesė susitiks su prezidente Dalia Grybauskaite, Seimo, Vyriausybės nariais.

Kadangi Maha Chakri Sirindhorn aistra – technologijos, ji aplankys neseniai Vilniuje, Saulėtekyje, atidarytus mokslo centrus. Taip pat suplanuota jos išvyka į Kryžių kalną Šiaulių rajone.

„Tai pirmasis Tailando karališkosios šeimos vizitas Lietuvoje. Tailandas yra įtakinga valstybė, su ja mums reikia plėsti ekonominius santykius“, – BNS sakė Seimo pirmasis vicepirmininkas Vydas Gedvilas.

Jis ketvirtadienį viešniai rengia dalykinę vakarienę.

Pasak V. Gedvilo, tailandiečiai suinteresuoti plačiau Lietuvoje pristatyti savo kultūrą, virtuvę, jie ypač norėtų paskatinti lietuvius vykti poilsiauti į Tailandą.

Maha Chakri Sirindhorn yra trečias iš keturių Tailando karaliaus Bhumibolo Adulyadejo ir karalienės Sirikit vaikų, antra eilėje į sostą. Ji studijavo menus ir istoriją, tajų kalbų, ilgai istoriją dėstė Chulachomklao karališkojoje karo akademijoje. 1996 metais jai suteiktas generolo laipsnis.

Princesė vadovauja keliems nevyriausybiniams fondams ir pagalbos projektams, yra Tailando Raudonojo Kryžiaus viceprezidentė.

Jos interneto svetainėje skelbiama, kad ji mėgsta skaityti, kuria poeziją, trumpas istorijas, rašo kelionių knygas, tapo, groja klasikiniais tajų muzikos instrumentais ir šoka tajų klasikinius šokius. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.