Lietuvoje

2016.04.03 12:27

Socialdemokratai svarstys P. Gylio kandidatūrą

BNS, LRT RADIJAS, LRT.lt2016.04.03 12:27

Sekmadienį posėdžiaus socialdemokratų partijos (LSDP) valdyba, kuri svarstys partijos „Tvarka ir teisingumas“ siūlomą kandidatą į vidaus reikalų ministrus Povilą Gylį.

„Dėl vidaus reikalų ministro bus apsispręsta tik tada, kai bus visa informacija iš teisėsaugos institucijų, taip pat šita kandidatūra (P. Gylio – BNS) bus pateikta mūsų partijos valdybai“, – šeštadienį žurnalistams Kaune sakė socialdemokratų vadovas premjeras Algirdas Butkevičius.

Partija taip pat ketina aptarti rinkimų klausimus prieš ateinantį pirmadienį vyksiantį partijos prezidiumo posėdį.

„(Kandidatų – BNS) sąrašo formavimas yra labau jautrus klausimas - norinčių daug, o vietų ribota. Apie principus pašnekėsim, tam tikrus kriterijus reikia konkretinti, sąrašas, partijos programa, rinkimų programa“, - apie valdyboje svarstysimus klausimus BNS sakė socialdemokratų vicepirmininkas Algirdas Sysas.

Socialdemokratų vicepirmininkas Algirdas Sysas LRT RADIJUI sako kol kas negalintis pasakyti partijos pozicijos, nes pirmiausia norima susipažinti su teisėsaugos informacija apie kandidatą.

„Tai yra partnerių siūlymas. Yra atitinkamos procedūros, kurias reikia atlikti. Po jų ir pasakysime. Kam užbėgti įvykiams už akių? Tai partnerių pasiūlyta kandidatūra, bet yra pažymų gavimas, kitos procedūros. Galbūt bus daug kalbų, o jis to tiesiog negalės atlikti. Kol kas reikia mažiau kalbėti ir palaukti išvadų“, – tvirtina A. Sysas.

P.Gylio kandidatūrą penktadienį premjerui pateikė valdančiosios „Tvarkos ir teisingumo“ pirmininkas Rolandas Paksas. P.Gylys turėtų pakeisti dabartinį vidaus reikalų ministrą S.Skvernelį, kurį jį delegavusi partija „Tvarka ir teisingumas“ atšaukia iš ministro posto, nes šis oficialiai pasiskelbė Seimo rinkimuose kandidatuosiantis su kita politine jėga.