Lietuvoje

2016.04.02 12:51

A. Butkevičius: vidaus reikalų ministrą lengviau būtų rinkti iš daugiau kandidatų

BNS 2016.04.02 12:51

Vidaus reikalų ministrą išrinkti būtų lengviau, jeigu partija „Tvarka ir teisingumas“ būtų pateikusi daugiau kandidatūrų į šį postą, sako premjeras Algirdas Butkevičius.

„Iš pradžių buvo žadėta, kad bus pateiktos net šešios kandidatūros. Aišku, tada būtų buvę daug lengviau ir greičiau priimti sprendimus“, – šeštadienį žurnalistams Kaune sakė A. Butkevičius.

Į vidaus reikalų ministro pareigas „Tvarka ir teisingumas“ pateikė Povilo Gylio kandidatūrą. „Drąsos kelio“ partija, pagal kurios sąrašą P. Gylys išrinktas į Seimą, įkurta po vadinamojo pedofilijos skandalo Garliavoje. „Tvarkiečių“ siūlomas kandidatas į vidaus reikalų ministrus P. Gylys ne kartą aštriai kritikavo teisėsaugos veiksmus šioje byloje.

P. Gylio kandidatūros teikimą į vidaus reikalų ministerijos vadovus dabartinis ministras Saulius Skvernelis pavadino spjūviu į veidą teisėsaugai ir visuomenei.

Ministras pirmininkas, paklaustas, kaip vertina P. Gylio požiūrį ir pasisakymus apie teisėsaugą, teigė, kad „visų politikų pasisakymus teisėsaugos institucijų atžvilgiu vertinu neigiamai, jeigu tam nėra faktų, kurie įrodytų, kad teisėsaugos institucijos yra padarę tam tikrų klaidų“.

Dėl vidaus reikalų ministro A. Butkevičius žada apsispręsti gavęs informaciją iš teisėsaugos institucijų. P. Gylio kandidatūrą socialdemokratai žada svarstyti partijos valdybos posėdyje.

P. Gylio kandidatūrą penktadienį premjerui pateikė valdančiosios „Tvarkos ir teisingumo“ pirmininkas Rolandas Paksas. P. Gylys siūlomas vietoje S. Skvernelio, kurį jį delegavusi partija „Tvarka ir teisingumas“ atšaukia iš ministro posto, nes šis oficialiai pasiskelbė Seimo rinkimuose kandidatuosiantis su kita politine jėga.