Lietuvoje

2016.04.02 12:23

Klaipėdoje gali iškilti paminklas Kalnų Karabache nužudytiems azerams

BNS2016.04.02 12:23

Klaipėdoje rengiamasi statyti paminklą Chodžali miestelio Kalnų Karabache aukoms.

Armėnijos ir Azerbaidžano konflikte Kalnų Karabache per Chodžiali puolimą 1992 metų vasarį žuvo daugiau kaip 600 žmonių. Paminklą šiai tragedijai atminti siekia pastatyti Klaipėdos regiono azerbaidžaniečių draugija „Azeris“.

Šios draugijos pirmininko pavaduoja Rana Mamadova BNS sakė, kad paminklas galėtų padėti užtikrinti, kad tokios tragedijos nesikartotų.

„Paminklo tokia tematika reikia, kad tokios tragedijos daugiau nepasikartotų“, - BNS sakė ji.

Anot azerbaidžaniečių draugijos atstovės, tikimasi, kad paminklui neprieštaraus armėnų bendruomenė.

„Mes negalvojame, kad armėnų bendruomenė būtų prieš šį paminklą, kadangi kada armėnai statė paminklus dėl (turkų vykdyto) genocido, mes neprieštaravome“, – aiškino ji.

Klaipėdos savivaldybės Kultūros skyriaus vyriausiasis specialistas Vidas Pakalniškis BNS pasakojo, kad dėl leidimo statyti paminklą miesto taryba turėtų apsispręsti kitame posėdyje balandžio antroje pusėje. Tuomet prasidėtų derinimas dėl paminklo projekto, jo vietos.

„Paminklo eskizas yra moteris, ant rankų laikanti savo vaiką. Galvojame, kad jeigu gausime leidimą, norėsime jam vietos prie Vaikų ligoninės arba Skulptūrų parke“, – sakė R. Mamadova.

Etniniai armėnų separatistai, remiami Armėnijos, Kalnų Karabacho kontrolę perėmė dešimtajame dešimtmetyje vykusiame kare, per kurį iš viso žuvo apie 30 tūkst. žmonių. Kalnų Karabacho nepriklausomybės nepripažįsta nė viena pasaulio šalis, tarptautinė bendrija teisiškai laiko regioną Azerbaidžano dalimi.

Gaisras Kaune
9
2021.05.07 11:55

Milžiniškas gaisras Kaune užgesintas: užsiliepsnojo metalo atliekos, didelis dūmų kamuolys buvo matomas iš toli

užterštas vanduo galimai tekėjo į Nemuną; atnaujinta 19.00
9
Saulius Skvernelis
2021.05.07 09:27

Skvernelis: rengiamas partnerystės įstatymas iš esmės įteisintų vienalyčių santuoką

palaiko „Šeimos maršo“ idėją; atnaujinta 17.18
Ingrida Šimonytė
Klaipėdos ritmas 23