Naujienų srautas

Lietuvoje2016.04.01 17:17

Dėl avarijos „Kaišiadorių paukštyne“ nuotekomis užterštas gruntas

BNS 2016.04.01 17:17

Dėl penktadienio rytą „Kaišiadorių paukštyne“ įvykusios avarijos nuotekomis buvo užterštas gruntas, pranešė Aplinkos ministerija.

Paaiškėjo, kad dėl gedimo magistralinėje paukštyno gamybos nuotekų trasoje visoje sistemoje sukilo gamybos nuotekos, kurios per lietaus nuotekų išleistuvą nubėgo į gruntą šalia esančioje paukštyno teritorijoje.

Bendrovės generalinis direktorius Gytis Kauzonas nurodė, kad nelaimė įvyko užsikimšus pagrindinei nuotekų surinkimo magistralei, apie įvykį iškart informuoti Kauno regiono aplinkosaugininkai.

„Identifikavus, kad pagrindinė nuotekų surinkimo magistralė, vedanti iš skerdyklos į įmonės pirminius valymo įrenginius, kemšasi, nedelsiant imtasi avarijų rizikos planuose numatytų priemonių situacijai sureguliuoti ir nedelsiant avarijos pasekmės likviduotos,“ – bendrovės pranešime teigė G. Kauzonas.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Jonas Milius sako, kad avarija buvo smulki, apie įvykį tarnyba nebuvo informuota.

„Aplinkosaugininkai mūsų neinformavo, jie nematė reikalo, kadangi gyventojai gyvena už trijų kilometrų, tarša į šulinius negalėjo patekti, jie sutvarkė viską per dvi valandas. Aišku, tokiais atvejais mus visuomet turėtų informuoti, riziką turėtumėme įvertinti“, - sakė jis.

Aplinkos ministerijos Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento Kaišiadorių rajono agentūros inspektoriai nustatė, kad nuotekos pradėjo bėgti apie 8.30 val., po poros valandų tarša nutraukta. Pareigūnai paėmė mėginius laboratorinei kontrolei atlikti, nustatinėjamas išbėgusių į aplinką gamybinių nuotekų kiekis, bus skaičiuojama aplinkai padaryta žala. Žemės paviršiuje susikaupusios nuotekos surinktos ir išvežtos į Kaišiadorių paukštyno valymo įrenginius.

Patikrinus Kaišiadorių paukštyno mėšlidę, nustatyta, kad joje kartu su atvežtu mėšlu išverstos ir šalutinių gyvūninių produktų liekanos.

Ministerija praneša, kad už šiuos pažeidimus atsakingi asmenys bus patraukti administracinėn atsakomybėn.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi