Lietuvoje

2013.03.08 19:25

Į LRT vadovus – 7 kandidatai

Vadovauti Lietuvos radijui ir televizijai (LRT) panoro septyni kandidatai. Tai paaiškėjo penktadienio popietę pasibaigus dokumentų pateikimo laikui.  

Vadovauti Lietuvos radijui ir televizijai (LRT) panoro septyni kandidatai. Tai paaiškėjo penktadienio popietę pasibaigus dokumentų pateikimo laikui.

„Dokumentus pateikė 7 kandidatai“, – DELFI sakė LRT tarybos referentė Irena Čivienė. Tiesa, kandidatų dar gali padaugėti – gali būti, kad registruotu paštu išsiųsti dokumentai ateis vėliu.

LRT tarybos pirmininkas Dainius Radzevičius aiškina, kad ateinantį antradienį susirinkusi taryba patikrins, ar kandidatai atitinka keliamus reikalavimus. Tie, kurie atitiks reikalavimus, kovo 26-ąją bus laukiami tarybos posėdyje. Čia kandidatai į LRT vadovus turės pristatyti savo numatomą veiklos programą. Po pokalbių su kandidatas taryba rinks generalinį direktorių.

Visuomeninio transliuotojo vadovą viešo konkurso būdu 5 metams skiria LRT taryba daugiau kaip pusės visų tarybos narių balsų dauguma. LRT vadovas turės surinkti mažiausiai 7 tarybos narių balsus. Negavus tokio balsų skaičiaus, rengiamas naujas konkursas.

LRT tarybos patvirtintuose reikalavimuose numatyta, kad kandidatas į LRT vadovus turi turėti magistro arba jam prilygintą išsilavinimą, mokėti lietuvių kalbą ir bent vieną iš Europos Sąjungos oficialių kalbų, turėti ne mažesnę kaip 5 metų vadovaujamo darbo patirtį.

LRT generalinis direktorius turi būti nepriekaištingos reputacijos.

Dabartinio generalinio direktoriaus Audriaus Siaurusevičiaus penkerių metų kadencija baigsis balandžio 1-ąją. LRT vadovas „ant popieriaus“ gaus 13 tūkstančių litų atlyginimą (apie 9800 Lt „į rankas“).

2008 m. A. Siaurusevičius LRT vairą perėmė iš Kęstučio Petrauskio.